אות הנוער הישראלי בכפר הנוער ויצו נהלל

תלמידי ויצו נהלל למען הקהילה:
עשרות סיימו את שלב הארד בתוכנית "אות הנוער הישראלית" 

20/06/2012

 

בכפר הנוער ויצו נהלל חגגו בטקס חגיגי את סיום שלב הארד של תוכנית אות הנוער המופעלת בכל מוסדות החינוך של ויצו.  77 חניכים נרגשים קיבלו את תעודות אות הנוער הבינלאומי וסיכת השלב על  שקיימו את "ארבעת הדיברות" עליהן מבוססת התוכנית: פעילות גופנית, טיפוח תחביב, מסעות אתגריים והתנדבות בקהילה.

את הטקס המרשים כיבדה בנוכחותה גב' טובה בן-דב נשיאת  ויצו העולמית שהעלתה על נס את הפעילות המבורכת של החניכים במסגרת התוכנית, על נכונותם לצד לימודיהם להשקיע זמן ואנרגיה בפעילויות השונות ובעיקר בתחום ההתנדבות לקהילה בתחומים שונים ורבים. גב' בן-דוב שבחה את תרמתו הגדולה של מר משה ביטמן, מרכז תוכנית אות הנוער בויצו לעיצוב דמותם ואישיותם של תלמידי מוסדות החינוך של ויצו.

 בן דב  אמרה לתלמידים העולים שלב: "ערך ההתנדבות הוא המוביל בתנועת ויצו והעובדה שאתם מתנדבים באופן קבוע בבתי אבות, בקרב ילדים מאושפזים בבי"ח, מכינים חבילות מזון לנזקקים, משמחים ילדים מאוכלוסיות קשות יום, מלווים נכים ועוד ועוד- כול זאת מראה שאתם דור נפלא ושערכי ויצו ותוכנית אות הנוער הבינלאומי נטועים אצלכם עמוק והופכים אתכם לאזרחים תורמים למדינתם ולחברה סביבם. תודה לכם ילדים נפלאים."  בסיום דבריה הודתה גב' בן-דוב נשיאת ויצו העולמית למנהל הכפר דוד חורש, למנהל הפנימייה דורון הושמנד, לאחראי על התוכנית בכפר, מייקל גרופר ולכול חברי הצוות החינוכי על תמיכתם והשתתפותם המשמעותית בהישגי החניכים.

"אות הנוער הישראלי" היא חלק מתוכנית בינלאומית שמטרתה לעודד נוער לפעילות עשייה חיובית בשעות הפנאי ובכך לתרום להעצמה אישית, חברתית וקהילתית של בני הנוער.  חזון התוכנית "אות הנוער הישראלי"  להעניק עניין ומשמעות לחייהם של בני נוער, ע"י עידוד פעילות והעצמה בארבעה תחומים: שירות לקהילה, ספורט, פיתוח תחביבים ומיומנויות וכן מסעות ואתגרים.  התכנית מלווה את בני הנוער המשתתפים בתהליך שבסופו מוענק למשתתף אות מדורג (ארד, כסף וזהב) עבור הזמן המוקדש לפעילות בשעות הפנאי. "אות הנוער הישראלי" הינה חלק מתוכנית בינלאומית שמקורה באנגליה- "אות הדוכס מאדינבורו" הפועלת מזה 50 שנה ב- 133 מדינות. 

"אות הנוער" פועלת במוסדות החינוך של ויצו מזה חמש שנים, בכל כפרי הנוער ובחלק מבתי הספר שבניהולה. בשנת 2011 השתתפו בתוכנית כ -400 חניכים. בכל השלבים: זהב, כסף וארד. בפנימיית כפר הנוער נהלל פועלת זו השנה החמישית ובני המחזורים הראשונים שלה משרתים כיום בצה"ל. השנה סיימו 45 חניכים את שלב הארד ובשנה הבאה יתחילו את שלב הכסף.

מנהל הכפר דוד חורש ומשה ביטמן אחראי לתוכנית אות הנוער הישראלי בויצו ברכו את החניכים על התמדתם והמשך השתתפות כולם ללא נשירה! בשלב הכסף. משה ביטמן ציין את ההשתלבות הנהדרת והמהירה של תלמידי קבוצות נעל"ה (נוער עולה לפני הורים) בתוכנית שחלקם הגיעו לארץ לפני 10 חודשים בלבד והציגו את פעילותם בשפה העברית ללא דופי.

במהלך הטקס סיפרו נציגי החניכים על פעילותם במסגרות השונות ותרומת התוכנית עבורם בעיקר בסיפוק האדיר שהם מקבלים במקומות ההתנדבות ומסעות האתגריים בשביל ישראל. שירה, ריקודים והופעות קרקס היתולי גיוונו את הטקס החגיגי והמרשים.