אירוע התרמה בויצו ת"א

מאירה דרורי, יו"ר ויצו ת"א: "בזכות התרומות נקים בת"א שני בתים חמים לתמיכה בנערות במצבי סיכון וסכנה".

טובה בן דב, נשיאת ויצו העולמית: "נדיבותם הגדולה של תורמי ויצו היא קרן אור אמיתית עבור הנערות".

יו"ר ויצו ישראל, גילה אושרת: "ויצו פורשת כנפיים לאלפי ילדים, נשים וקשישים ומקיימת בכך צדק חברתי אמיתי".

 

02/05/12

 עשרות תורמי ויצו וחברי הארגון התכנסו השבוע במוזיאון ת"א לאירוע מגבית חגיגי למען נערות בסיכון בת"א. את ערב ההתרמה יזמה ויצו ת"א, בניהולה של מאירה דרורי ובמסגרתו הופיעו  מארינה מקסימיליאן בלומין וגיל שוחט בקונצרט מרהיב בליווי שמונת נגני אנסמבל אליסיום. הקהל לא נשאר אדיש לביצועיה של מרינה מקסימיליאן ליצירות פופ עדכניות על בסיס מוסיקלי קלאסי כמו ""I put a spell on you של ג'יי הוקינז והרעיף תשואות רבות במשך כל המופע לביצועים של צ'ייקובסקי ובטהובן מתי כספי וסשה ארגוב, וכמובן, לשירים שהלחינה בלומין עצמה.

האירוע התקיים במעמד טובה בן דב, נשיאת ויצו העולמית; פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר הנהלת ויצו העולמית; גילה אושרת, יו"ר ויצו ישראל; מאירה דרורי, יו"ר ויצו ת"א וחברות נוספות מהנהלת ויצו העולמית.

חברות וגופים עסקיים רבים כגון שיכון ובינוי, קליל-פתרונות מעוצבים, הבורסה ליהלומים, כתר פלסטיק, לאנץ טיים, מנהלי הבנק האמריקאי ועוד רכשו כרטיסים למופע באמצעותו הצליחה ויצו לגייס עשרות אלפי ₪ להקמתם  של שני בתים חמים בעיר. כיום מפעילה ויצו, בשיתוף עיריית ת"א שני בתים חמים לנערות- ביפו וביד אליהו בהם חוסות כ-40 נערות, אולם לדברי יו"ר ויצו ת"א, מאירה דרורי יש עוד רבות בעיר אשר זקוקות למסגרת תומכת ומטפלת כמו של ויצו, שבלעדיה הן עלולות להתדרדר לעבריינות ולמצבי סכנה אחרים. 

הבית החם של ויצו מיועד לנערות בגילאי 13- 18 הנמצאות בסיכון או בהזנחה קשה ובתהליך התדרדרות מתמשך . מטרתו לאפשר להן להישאר בסביבתן הטבעית ובמקביל, לקבל טיפול והכוונה צמודים בתחומים שונים.
בבית החם זוכות הנערות לטיפול ולתמיכה רגשית ופסיכולוגית, לארוחות חמות ולסיוע לימודי וחברתי.

מאירה דרורי, יו"ר ויצו ת"א: "אני שמחה ונרגשת לעמוד כאן ולברך את כל התורמים והאורחים שכבדו אותנו בערב שכולו נתינה ועזרה לטובת נערות בסיכון גבוה אשר זקוקות לבית חם, לחיבוק, ולעזרה להבין ולהכיר את האפשרות והיכולת, לעשות ולהצליח, לדעת שאין דבר העומד בפני הרצון. תודה לתורמים רחבי הלב ולחוג הצרפתיות בויצו ת"א אשר בזכותם נקים שני בתי חמים נוספים בת"א לנערות בסיכון".

טובה בן דב, נשיאת ויצו העולמית ברכה בפתיחת האירוע ואמרה כי הנדיבות הגדולה של תורמי ויצו היא קרן אור אמיתית עבור הנערות ובזכותם נצליח להכניס תקווה ושמחת חיים למשפחות רבות. בן דב שיבחה את יור ויצו ת"א, מאירה דרורי על פועלה למען אוכלוסיות בסיכון ועל מסירותה הרבה להצלחת הסניף: "בצניעותה הרבה ובנועם הליכותיה מצליחה מאירה לגייס כספים רבים עבור פעילות ויצו ולנהל סניף תורם ומשמעותי בחיי העיר ת"א". 

פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר הנהלת ויצו העולמית: "רבים שואלים אותי מה סוד ההצלחה של ויצו בטיפול ובחיזוק אוכלוסיות שבסיכון. הצלחתנו טמונה בשני מרכיבים עיקריים: באהבה הגדולה שיש לנו בלב. אהבה שמולידה נתינה עצומה למענם של ילדים, נוער ונשים בסיכון. והאמונה הגדולה שאנו נוטעים בליבם של ילדים אלה. אמונה שהם יכולים לחולל שינוי. אנו יוצרים עבורם את התנאים ומעניקים להם את הזדמנות לשינוי ולצמיחה. תודה לכל העוסקים במלאכה, אשר עובדים במסירות אין קץ".

גילה אושרת, יו"ר ויצו ישראל: "ויצו פורשת כנפיים רחבות לאלפי ילדים, נשים וקשישים הזקוקים להגנה, להכוונה, לתמיכה ולהכשרה ומאפשרת להם לחיות חיים טובים יותר ובכך ליצור חברה שוויונית, ללא פערים חברתיים, חברה בה מתקיים צדק חברתי.  הערב הזה גם אתם התורמים שותפים ליצירת צדק חברתי. תודה למאירה דרורי, יו"ר הסניף ולכל החברות והמתנדבות בסניף ויצו תל-אביב על שיתוף הפעולה, על העזרה, על התמיכה ועל הכתף אשר תמיד נמצאת שם עבור כל מי שצריך".

 

 
 

.