מאות השתתפו באירוע ההתרמה של ויצו

מאות מבכירי הקהילה העסקית השתתפו באירוע ההתרמה השנתי של ויצו

למען נשים וילדים נפגעי אלימות

 
מאות תורמי ויצו וידידי הארגון, מבכירי הקהילה העסקית בישראל, השתתפו אמש באירוע ההתרמה השנתי של ויצו למען ילדים ונשים נפגעי אלימות, השוהים במקלטים לנשים מוכות של ויצו ומטופלים במרכזים לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה ברחבי הארץ.

פיני כהן- מנכ"ל אמריקה ישראל, יהודה לוי- מנכ"ל HSBC, איש העסקים יוסי בר נתן ואשתו נורית – תורמים נלהבים של ויצו שקיבלו תעודת הוקרה על פועלם, אביבית וצור פלג – בעלי חברת ההשקעות ינאי,פלג ושות', עו"ד בני דון-יחיא, עופר איתני- מנכ"ל ביתלי, ראובן אובלוגון- מרוסריו קפיטל, רמי מרדור- מנכ"ל IDB, נורית מנור – מביטוח הראל, גד ואתי פרופר- מבעלי אסם, לינדה סגול-מבעלי כתר פלסטיק- היו רק חלק מרוכשי הכרטיסים לאירוע שהתקיים בביתם של איש העסקים חיים טייב ורעייתו איריס בכפר שמריהו.

האירוע נערך במעמד טובה בן דב- נשיאת ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי- יו"ר הנהלת ויצו העולמית, גילה אשרת – יו"ר ויצו ישראל, ועו"ד גדעון פישר - יו"ר מגבית ויצו ישראל והשתתפו גם: אודי שני- מנכ"ל משרד הביטחון ורעייתו, ג'ניס ודני גילרמן, ד"ר אליהו וינוגרד ורעייתו, פרופ' סוזי נבות, העיתונאי גלעד עדין, דוגמנית העבר קארן דונסקי ועוד רבים וטובים.

כיום, מצויות בישראל כ-200 אלף נשים מוכות וכ-600 אלף ילדים חיים בצל האלימות. מאות מהם מטופלים במסגרות השונות של ויצו לרבות במקלטים ובמרכזים למניעת האלימות, במסגרות חוץ ביתיות לילדים ונוער בסיכון ובהזנחה ובתוכניות נוספות לליווי נשים לחזרה לחיים עצמאיים בתוך הקהילה- כל הכנסות האירוע הן קודש לילדים ולנשים אלו.

במרכז אירוע ההתרמה, בהנחית שרון כידון, נערכה תצוגת אופנה של מעצבי אופנה מובילים, ביניהם גדעון וקארן אוברזון, ירון מינקובסקי, תמר פרימק ל"אישתר" ולילך אלגרבלי ל"LILAMIST" והופעה של זמרת הסופרן מריה קבלסקי. השפים שגב משה ואיל לביא היו אמונים, בהתנדבות, על מנות הגורמא שהוצעו לאורחים.

 

גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל ברכה את התורמים בשם הארגון ואמרה: "ויצו מצילה את נפשם של עשרות אלפי ילדים ונשים בשנה ומעניקה להם סיכוי אמיתי ליציאה ממעגלי הסיכון ולהשתלבות בחברה. התרומות שלכם הן קרן אור עבורם ובזכותן מצליחה ויצו להושיט יד לזקוקים לה ולהפוך ילדים ונשים רבים כ"כ לאזרחים עצמאיים ותורמים לחברה. תודה לכם".

עו"ד דגעון פישר, יו"ר מגבית ויצו ישראל העניק תעודות הוקרה לתורמי ויצו וריגש את הנוכחים בדבריו: "מזה שלוש שנים שאני מלווה את פעילותה של תנועת ויצו ישראל. תנועה שלקחה על עצמה את האתגר להתמודד עם מצוקות של נשים, נערות וילדים. כל מצוקה היא קשה, אך המצוקה שמדאיגה והופכת לנגע ממאיר בחברה הישראלית היא האלימות. אלימות פיזית, מילולית או נפשית, שפוגעת ,הורסת ומשתקת. כיו"ר המגבית, בחרתי להצטרף לנחישות ולמחויבות הבלתי מתפשרת של ויצו ליצירת חברה נקייה מאלימות. לא יכולתי להישאר אדיש למראה החמלה של המתנדבות שמובילות ילד כואב למקלט הבטוח שישמור על נפשו. ויצו צריכה אותנו כדי להצליח להציל חיים. התרומות של כל אחד מאיתנו, ייתן לכל אחד מהקורבנות סיכוי, לעתיד בטוח, ללא אלימות. אני מברך את כל התורמים על כך.

ויצו-  תנועת נשים ציוניות מתנדבות הגדולה בעולם. נוסדה בלונדון ב-1920 להוביל לשינויים לשיפור פני החברה בישראל תוך שימת דגש על קידום מעמד האישה, שוויון בחינוך, רווחת המשפחה ותמיכה באוכלוסיות חלשות. לויצו 50 פדרציות ברחבי העולם ו- 250,000 חברות, 60,000 חברות מתנדבות בישראל ב- 68 סניפים ברחבי הארץ. 800 פרויקטים ושירותים בישראל: 178 מעונות יום, 9 בתי ספר וכפרי נוער, 54 מועדוני נוער, 40 לשכות משפטיות, עשרות מרכזים לנשים חד הוריות, מרכזים למניעת אלימות במשפחה ומקלטים לנשים מוכות ועוד ועוד.