מצדיעים לכפרי הנוער ובתי הספר של ויצו על תרומתם החינוכית-חברתית

רגע לפני סיום הלימודים התכנסו חברי כנסת ואנשי חינוך בכפר הנוער ויצו הדסים באבן יהודה אשר זכה לאחרונה בפרס החינוך הארצי מנשיא המדינה ושר החינוך, במטרה להוקיר ולהודות לכפרי הנוער של הארגון על העשייה החינוכית והחברתית בישראל.


בכפרי הנוער ובבתי הספר של ויצו לומדים נערות ונערים מכל החברה הישראלית על רבדיה השונים, מבני נוער עולים המשתלבים בתכנית אקדמית למצטיינים, ועד ילדים שויצו מהווה קרש הצלה עבורם מחיי הפשע, ההזנחה והאלימות. 

 

פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר ויצו העולמית: "אנו בארגון משקיעים בבני הנוער ומטפחים אותם כדי לאפשר להם להיפתח ולפרוח. כל אחד מהבוגרים שלנו, כל סיפור הצלחה של בני הנוער שלנו, הם  מבחינתנו פרס החינוך. רק לאחרונה שלושה חברים מכפר הנוער ויצו נהלל סיימו קורס טייס בחיל האוויר. כמו בנהלל, בכפר הנוער ויצו הדסים החליטו חניכי הפנימיה להקדיש את מסיבת הסיום לעובדי המנהלה של הכפר, אותם עובדים שלעולם אינם נהנים משעת תהילה והוקרה על עבודתם הקשה. כל התלמידים האלה – הם ורק הם פרס החינוך שזכינו בו".  

 

ח"כ קארין אלהרר: "הגעתי לכנסת כי אני מאמינה גדולה בשוויון הזדמנויות, ואני רוצה שהשוויון יגיע לכל מקום. אנחנו רוצים לחוקק חוקים בנושא, אבל ויצו עושים את זה בפועל". 

 

שר החינוך נפתלי בנט אשר שלח ברכה מצולמת מסר: "העובדה שויצו הדסים זכו בפרס החינוך השנה מבטאת את כל המהות שלכם. אתם רואים מעל הכל את הילד והילדה הפרטית והבודדה. כמעט 100 שנה שויצו אשר משמשת מעטפת היסטורית למדינה זוכה בפרסים". 

 

בין המשתתפים באירוע: יו"ר ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי, ח"כ קארין אלהרר, ח"כ נורית קורן, ח"כ איתן ברושי ואבי הררי ראש עיריית אבן יהודה.

 

   

פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר ויצו העולמית, מנהלי אגף החינוך בויצו ומנהלי כפרי הנוער ובתי הספר של ויצו


  פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר ויצו העולמית
   

 ח"כ קארין אלהרר


 ח"כ נורית קורן 
   

ח"כ איתן ברושי


  מר דוד סוויסה, מרכז את ארגון הבוגרים
   

תלמידי כפרי הנוער עם פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר ויצו העולמית

 תלמידי כפרי הנוער עם פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר ויצו העולמית 
   
תלמידי כפרי הנוער   תלמידי כפרי הנוער
   
 צילום: רענן כהן