קייטנת ויצו: 200 יתומי צה"ל העיפו עפיפוני משאלות למען גלעד שליט

הקייטנה ייחודית לילדים יתומי צה"ל, יתומי שארים, אחי נופלים, ילדי משפחות נכים וילדים למשפחות חד-הוריות

6/8/2009כ- 200 ילדים יתומי צה"ל, יתומי שארים, אחי נופלים, ילדי משפחות נכים וילדים למשפחות חד-הוריות משתתפים זו השנה ה-42 בקייטנה ייחודית שעורכת ויצו לילדים אלה. הקייטנה מתקיימת  בכפר הנוער ויצו נחלת יהודה, בראשון-לציון, במתכונת של פנימייה.

אז מה נשתנה הקייטנה השנה הזו מכל השנים? השנה הזו, משרד הביטחון הפסיק את תמיכתו הכספית בקייטנת הילדים השכולים. בעקבות צעד חד-צדדי זה, הודיעה הנהלת ויצו כי אין באפשרותה לקיים את המפעל המבורך ללא תמיכת משרד הביטחון. ההודעה הדרמטית אירעה לאחר שמשרד הביטחון העביר את שמות הילדים הזכאים להשתתף בקייטנה, ויצו הודיעה למשפחות על קיום הקייטנה ולאחר הוצאת המכתבים למשפחות הילדים הודיע משרד הביטחון כי אין הוא יכול להשתתף בעלויות.

למרבית המזל, שני גופים רחבי-לב, קרן הידידות, בראשותו של הרב יחיאל אקשטיין והסוכנות היהודית, התגייסו בשנה זו לעזור לויצו לקיים הקייטנה.חידוש נוסף השנה, הפעם חיובי במהותו, הייתה החלטת הילדים לעשות "מטס" עפיפונים ולהקדישו לגלעד שליט. היה זה רעיון שעלה מהילדים עצמם, כאשר בצד המשאלות הפרטיות, כתבו גם משאלות שונות לגלעד ולמשפחתו. הילדים, בגילאי  6-14, הכינו 200 עפיפונים צבעוניים מעשי ידיהם והעיפו אותם לשמיים, כשכל ילד מביע משאלה וכותב אותה על-גבי העפיפון וזאת למען הגברת המודעות וחזרתו המהירה של גלעד שליט מהשבי לחיק משפחתו. המטה למען גלעד שליט התגייס אף הוא למען האירוע.

בין הכתובות שכתבו הילדים: "גלעד, תחזור מהר!", "גלעד שליט, כבר עברו למעלה מ- 1000 ימים בשבי, מישהו מאמין?". ילד אחד כתב ברכה מקורית, להלן הברכה (ככתובה וכלשונה): "כמו שכתוב בספר שליט פרק כ"ב פסוק ל"ג: ויחזור גלעד שליט לביתו ועמו ויחיה בשלום עד סוף חייו".להלן סיפורם של 3 ילדים המשתתפים בקייטנה, שהם יתומי צה"ל או אחים שכולים :

ס. תלמידת כיתה ג'- אחיה ז"ל, נהרג באסון המסוקים. היא לא הכירה את אחיה, שנהרג לפני הולדתה. אביה  ואחיותיה מקווים שהמפעל היפה של ויצו ומשרד הביטחון לא ייסגר וגם אחותה הקטנה תזכה ללכת לקייטנה ממנה נהנתה אחותה הבוגרת בשנה זו.

ש. אשר סיים כיתה ד'- ש. ואחיו ז"ל, נולדו שניהם באותו יום- א' בשבט. גם אמם נולדה באותו תאריך ממש. כשהאח הבכור חגג את בר- המצווה שלו, בדיוק באותו היום נולד אחיו הצעיר. בר-מצווה וברית ביחד באותו תאריך. ע.ח. ז"ל, חייל צה"ל בן 20 בנופלו, נהרג בתאונת דרכים בבאר-שבע. גם אחיו בן ה-9 יודע שמשפחתו של גלעד שליט מחכה לכך שגלעד יחזור הביתה בשלום.

ד. בוגר כיתה ה'-  הינו ילד בן 11 להורים עולים חדשים מבריה"מ לשעבר, אשר אחיו ז"ל, גידל אותו מאז היותו פעוט. ההורים היו עסוקים בלפרנס את המשפחה הצעירה. בין שני האחים שרר קשר אמיץ של אהבה עד שהקשר נגדע בשל נפילת האח הבוגר. האח שנהרג חסר מאוד לד. וגם הוא, כמו כל יתר הילדים מעיפי-העפיפונים, רוצים מאוד שגלעד שליט יחזור ו.....שגם הקייטנה תתקיים גם בשנה הבאה, ובשנה שלאחריה ובשנה שלאחריה....