ויצו ערכה חגיגת בני ובנות מצווה לילדי בקעת אונו

בבית הכנסת בסביון חוו הילדים, בני המשפחות והמתנדבות רגעי אושר, חגיגה אמיתית של שמחה. בנוכחות  25 בני מצווה ובנות מצווה, ילדים למשפחות חד הוריות  ובני משפחותיהם, כבוד הרב ברודמן, הגב' שולה ברוידא - חברת כבוד ויצו עולמית ויו"ר ויצו ישראל לשעבר, הגב' יוכי פלר - יו"ר ויצו ישראל, הגב' אסתר מור - יו"ר אגף הכספים ויצו העולמית, הגברת תרצה רובינסקי - יו"ר אגף ארגון ומרכזי ויצו ישראל, מתנדבות ותושבים.

18/06/2009את האירוע פתחה יושבת ראש ויצו ישראל יוכי פלר, שברכה את הנערים והנערות  ואיחלה להם כי ייטיבו לבחור ולהחליט, וילכו אחר חלומם, כי רק מי שחולם מצליח ומגשים."אם יש לך חלום, אל תיתן לו ללכת, לך אחריו כל הדרך, כל עוד אתה נושם, רוץ אחריו עד שיתגשם".

נילי עמית, יו"ר משותף סביון-בקעת אונו, ברכה בשמה ובשם שותפתה לתפקיד נילי קריבושי  והוסיפה: "אנו שמחות לארח אתכם, נערים ונערות, ולהיות שותפות לאירוע המסמל מעבר משמעותי בחייכם, מילדות לבגרות.מסע הלמידה רק החל, השתמשו במה שספגתם עד עתה, המשיכו ללמוד, לרכוש ידע ולהבחין ביופי ובטוב שמסביבכם. לכו באומץ, ביצירתיות וביוזמה והצליחו להגשים מטרות ושאיפות...".

טובה בירנברג, יו"ר רווחה בסניף שיזמה והפיקה את פרויקט בני מצווה, שכלל מפגשי גיבוש בין הילדים, אירוע מרגש בבית הכנסת, ארוחת צהרים חגיגית במסעדת "שורשים" ואחריה פיינטבול, פעילות פנאי אתגרי ייחודי לילדים, סדנת יוגה צחוק ופעילות קוסמטיקה לנשים, ברכה גם היא את בני המצווה והודתה לתורמים ולמתנדבות שדאגו להצלחת האירוע.

אחת האמהות ציינה כי זו הפעם הראשונה בה היא נמצאת מספר שעות לבדה עם הבת ללא שאר ילדיה ומרגישה שבזכות זמן איכות זה ניתנה לה ההזדמנות להכיר טוב יותר את בתה.
לאחר הברכות, הודיה -  אחת מבנות המצווה, בקשה להודות על היום הנפלא בשיר, ושרה את "שיר המעלות".  תמר לשמן אסף, מתנדבת צעירה, שרה את השיר  "מי יברכך" שהולחן על ידי אחיה אורי לשמן.

לאחר הפסקת כיבוד קצרה, קבלת תפילין וטליתות לבנים מהזמר שלומי שבת ופמוטים לבנות, התפלגו בני המצווה לשתי קבוצות למידה. הגב' אסתר מור - יו"ר אגף הכספים ויצו העולמית, הדגימה לנערות כיצד מברכים ומדליקים את הנרות, וכיצד היא נוהגת להתפלל לאחר הדלקת הנרות.
באותה שעה מול ארון הקודש למדו הנערים הנרגשים כיצד מתעטפים בטלית, וכיצד מניחים  תפילין. הנערים העטופים בטליתות הלבנות עוררו התרגשות רבה בקרב ההורים המלווים ובקרב המתנדבות.
היטיבה לבטא את הרגשת כולם אמו של יהודה: "אני מרגישה בחום שזורם פה בבית הכנסת. אני נרגשת ובוכה בדמעות כשאני רואה את יהודה מוקף בחבריו עטוף בטלית מול ארון הקודש. הבן שלי ואני מאושרים שהגענו ליום המיוחד הזה."
והוסיף יהודה: "אני נרגש, לא חלמתי על בר מצווה כזו. אלוהים הגשים לי את מה שחלמתי".אסנת ורדי, מתנדבת: "אני מרגישה שליחות בהשתתפות בפרויקט בני ובנות מצווה. אני מרגישה שזו פעילות ברוכה שמתאימה לערכים שלי. השכר שלי הוא אהבת הילדים והוריהם, ולראות את הילדים שמחים ונרגשים, לבושים לבן חוגגים בר מצווה עם תכנים יהודים".
המתנדבות: אסנת ורדי, דליה לשמן, זהבה רייכמן, ויולה סיגלר, יהודית רובינשטיין ורחל אורנבך סיכמו את החוויה  כאירוע של אחווה ואהבה, אירוע אותו יזכרו כל חייהם.