טקס בר/בת מצווה לילדי משפחות חד-הוריות

בקבלת פנים חגיגית בכנסת לכ-40 בני-מצווה מסניף ויצו ירושלים: יו"ר הכנסת שאל את בני-המצווה האם ירצו להיות ח"כים...

5/8/2009

ילדי בר-בת המצווה עם יו"ר הכנסת, מר רובי ריבלין
ילדי בר-בת המצווה עם יו"ר הכנסת, מר ראובן (רובי) ריבלין. צילום: יצחק הררי

בני  ובנות המצווה,  כל אחד ואחת מלווה ע"י ההורה הנרגש לא פחות, יצאו השבוע ליום מיוחד בארגון סניף ויצו ירושלים ובתרומת ויצו והקרן לירושלים.  הילדים הם כולם משפחות חד-הוריות תושבי השכונות פסגת זאב ונווה יעקב. זוהי השנה הראשונה שסניף ויצו ירושלים באופן עצמאי, וללא שיתוף פעולה עם הביטוח הלאומי, נוקט ביוזמה מרגשת שכזו, והצלחת ה"מבצע" נתנה למבצעות תחושת-שאכן חשוב להמשיך במסורת זו הקיימת בויצו ירושלים זה 26 שנים.

סדנת ההכנה לטקס הבר/בת מצווה לילדי המשפחות, שהתקיימה מספר שבועות טרם האירוע,  היתה בנושא : "להאמין בעצמך, מיצוי הכוחות והכישרונות האישיים". מנחה הסדנה, כמי שהיה בעברו גם אב חד-הורי, ועל כן רגיש, יודע ומבין את נפשם של הילדים והוריהם , העלה את בעיית ההתמודדות הן של הילדים והן של ההורים בקשייהם היום-יומיים.

בבוקר האירוע, קיבלו הילדים את ברכתו של הרב יצחק ליפשיץ בבית הכנסת "משכן יעקב", נסעו ל"מעלית הזמן" והתקבלו בטקס חגיגי במשכן הכנסת, ע"י יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין.

ריבלין היה, כדרכו חם ובלתי-אמצעי, הצטלם  עם הילדים וניהל עימם שיחה ערה. ריבלין הודה לתנועת ויצו על פעילותה הברוכה, כינה את ויצו- " ארגון המתנדבות הטוב ביותר לחברה בישראל וארגון הרווחה המרשים ביותר". יו"ר הכנסת שאל את הילדים האם ירצו להיות ח"כים בעתיד או לפתח קריירה פוליטית? מספר ילדים השיבו בחיוב על שאלה זו והציעו תחומים לטיפול שזכו לחיוך ולאהדה מצד מר ריבלין. יו"ר הכנסת ברך את הילדים למזל טוב ולהצלחה בחייהם העתידיים וחילק להם מתנות: עט וסיכת הכנסת.

יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל, ברכה בשם ויצו:"כבוד יו"ר הכנסת מר ראובן ריבלין, גב' אריאלה פרסקי יו"ר ויצו ירושלים, גב' רחל קורלנסקי , ס',יו"ר הסניף ויו"ר אגף תרבות בויצו ירושלים, גב' גיתית גילרן, מנהלת מרכז ויצו ע"ש ברדפילד מכובדים, הורים ואורחים יקרים, וכמובן החשובים מכל – בני ובנות המצווה".

"מאוד מרגש אותי לקחת חלק באירוע שכזה שעושה לכולם פרפרים בחזה,והרי זה ברור שאף אחד מכם לא ישכח רגעים מיוחדים ומקסימים כל כך. כל שנה בחייו של אדם מהווה טבעת נוספת בשרשרת ארוכה, היא שרשרת החיים. יכולה טבעת זו להיות חלקה, יכולה הטבעת להיות קצת מעוקמת ויכולה טבעת זו להיות עם אבן חן זוהרת. בשרשרת חייכם  נוספה עתה עוד טבעת, שאתם אחראים לעיצובה. זהו שלב בחיים שבו אתם עוברים מילדות לבגרות, מיסודי לחטיבה מהתלות והתמימות לעצמאות והחובה. אני מאחלת לכם כי תטיבו לבחור ולהחליט כיצד לשבץ טבעת זו בתבונה. אנו בויצו מאחלים לכל אחד ואחת שתהיו בריאים ובטוחים, שתהיו עצמאיים ומחונכים, שתנהגו בסובלנות והבנה ושתמשיכו לחלום, כי רק מי שחולם מצליח ומגשים. אנחנו בויצו שותפים וכולנו עושים במלאכה כדי שאתם תנחלו הצלחה וכדי שתגשימו את חלומותיכם" .
בתום הפגישה ערכו בני המצווה סיור מודרך בכנסת.

הקבוצה המגובשת והנרגשת חזרה למרכז ברדפילד לארוחת צהריים, ריקודים, מופע לילדים ולא נפקד מקומן של התודות בשם הילדים ובני משפחותיהם. בשם ההורים דיברה אמא ואמרה : " היה זה אירוע יוצא דופן ומשמח את הלבבות. אנו מעריכות את המאמץ שעשה סניף ויצו ירושלים ואת הפעילות הענפה המתקיימת במרכז ברדפילד, לטובת תושבות השכונה. קבוצות ההעצמה לנשים חד-הוריות, מהן באנו, היו תורמות מאוד."

בשם המארחות נשאה ברכות יו"ר הסניף, הגב' אריאלה פרסקי וכן מנהלת מרכז ברדפילד, ד"ר גיתית גילרן. גב' רחל קורלנסקי, שנטלה חלק מרכזי בצד הארגוני של הטקס, חילקה שי: לבני המצווה - תיק לטלית מקטיפה ובתוכו טלית וסידור ולבנות המצווה- תיק כלי רחצה ובתוכו שרשרת כסף עם תליון מגן דוד.

מזל טוב לכולם!