דבר הנשיאה

חברות וגולשים יקרים, 

בינואר 2016 נבחרתי לנשיאת ויצו העולמית, לאחר 16 שנה באגף גיוס הכספים של ויצו העולמית -  תחילה  כסגנית ולאחר מכן כיו"ר האגף.


אני רואה  את תפקידי כנשיאת ויצו העולמית, כשגרירה הראשית של תנועתנו וייצוג ויצו בזירות הלאומיות והבינלאומיות. מטרתי היא להפוך את ויצו, לתנועת הנשים  המדוברת ביותר בעולם,  על הצד הטוב ביותר. יש לנו הרבה במה להתגאות ולתרום, אז בואו נעשה זאת בגדול.


אני מתקבלת בכבוד ובחמימות בכל מקום אליו אני מגיעה כולל  בהסתדרות הציונית העולמית, הסוכנות היהודית והקונגרס היהודי העולמי. אני מוזמנת לפגישות עם תנועות נשים אחרות, עם נציגי ממשלה ועם הסגל הדיפלומטי. ויצו מוערכת ביותר על עבודתה  בתחומי החינוך, קידום נשים, ושיפור פני החברה בישראל.  בנוסף, אנו זוכים להערכה רבה על פעילותנו להכנסת ערכים יהודיים וציוניים בתלמידינו (התנדבות, מחויבות אישית, עזרה לזולת ולקהילה ועוד); לשימור הדת, המסורת והמורשת היהודית, ולחיזוק הזהות היהודית והציונית שלנו.


יום-יום, שעה-שעה, העבודה הברוכה של ויצו נוגעת בחיי תינוקות, ילדים, נוער, נשים ובני הגיל השלישי בקהילה ומשנה אותם מקצה אל קצה. נשות ויצו ממשיכות את חזונה של רבקה זיו לתרום לקידום ולשיפור החברה בארץ. מתנדבות יקרות – אתן הגיבורות ה"שקטות" של החברה הישראלית. אתן נותנות מעצמכן, למען האחר, השונה והנזקק והרי כתוב "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו" ואתן הצלתן אלפים.


לאחר כמעט  97 שנות פעילות ברוכות החברה בישראל עדיין מאד זקוקה לויצו - יחד, נמשיך במלאכת הקודש שלנו לטובת אלה שזקוקים לנו. 


           

אסתר מור                                                          
נשיאת ויצו העולמית