ויצו ליאו בק מנציח את זכרו של המורה אריה לנצט ז"ל

בית הספר החיפאי לאמנויות ליאו-בק בחר  בדרך יחודית להנצחת זכרו של המורה ומרכז מגמת הצילום: ערב ותערוכת צילומיו ביום ההולדת 60 של אריה לנצט ז"ל

17/6/2009

לפני כשבוע נערך בבי"ס לאומנויות ויצו- ליאו בק בחיפה ערב לזכרו של מרכז מגמת הצילום, אריה לנצט, שנפטר ב-2008. התערוכה התקיימה בתאריך בו היה אמור המורה לחגוג את יום הולדתו ה-60. באירוע השתתפו בני משפחתו של המורה, חבריו, עובדי ומורי המכללה האקדמית ויצו, עובדי ומורי תיכון ויצו- ליאו בק ותלמידי המגמה לצילום בעבר ובהווה.

בערב נערכה פתיחה חגיגית לתערוכה מעבודותיו של לנצט, בגלריית הספרייה של ביה"ס, ונחנכה פינת הנצחה לזכרו בחדר המחשבים של מגמת הצילום.

לנצט לא הציג מעולם את צילומיו בתערוכה. לאחר מותו ביקשה אלמנתו להנציח את זכרו בבי"ס ויצו- ליאו בק, שבו לימד שנים רבות ואותו אהב מאוד.

בפתיחה של התערוכה נשאו דברים, שי לנצט, בנו של המורה, ערן דובובי, מנהל ביה"ס, ונציג מורי מגמת הצילום, יניב אלון, סטודנט לשעבר של אריה במכללת ויצו.
במעמד זה העניקה משפחת לנצט מלגות לימודים לשלוש תלמידות מצטיינות במגמת הצילום.

בהמשך הערב ביקרו משתתפי הערב בפינת ההנצחה, והתייחדו עם זכרו של המורה. בתערוכה מוצג מגוון קטן של צילומים בנושאים שונים, מתוך אלפי עבודת של לנצט, המשקפות את ייחודו  כצלם.