ויצו פ"ת חגגה בר מצווה

ויצו פ"ת חגגה בר מצווה לעשרות ילדים למשפחות חד הוריות מהעיר
האירוע המרכזי נערך במעמד ראש העיר

 
עשרות ילדים ממשפחות חד הוריות מפתח-תקווה חגגו בשבוע שעבר (חמישי) בר ובת מצווה, במסגרת פרויקט "בני מצווה" של ויצו פתח תקווה ומחלקת הרווחה בעירייה.

מזה 17 שנה עורכות מתנדבות ויצו פתח תקווה אירועי בר ובת מצווה ומשמחות את ילדי העיר באירוע חגיגי ומרגש.

בבוקר יום חמישי התייצבו הילדים ומשפחותיהם בבית הכנסת של חב"ד בעיר, "רינת אשר" וקיימו טקס עליה לתורה כהלכתו בליווי הרב דייטש. הבנים התעטפו בטלית וזכו להוצאת ספר תורה כמסורת ישראל וכולם שרו ורקדו בהתרגשות רבה. משם הוסעו הילדים לכפר הנוער "ויצו גן ונוף", אחד ממוסדות החינוך המובילים של ויצו העולמית והשתתפו באירוע מיוחד שהוכן עבורם ע"י נשות ויצו. באירוע נכחו ראש העיר, איציק אוחיון ורעייתו, דליה-נשיאת ארגוני המתנדבים בעיר, יעקב בן שמחון, ראש מנהל החינוך וסגן ראש העיר, משה בן דוד, מנהל אגף רווחה ובריאות, שולה ביתן, מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית וחנה יאול, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה. מויצו כבדו בנוכחותן טובה בן דב, נשיאת ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל, אורי סהר, מנהל כפר הנוער "גן ונוף" וכמובן יו"ר סניף ויצו פ"ת, עו"ד גנית אפרת אשר ניצחה על הפקת האירוע המרשים בעזרתן של כל חברות הסניף.

בזה אחר זה עלו המכובדים לבמה וברכו את הילדים ובני משפחותיהם על הגיעם למצוות ולהקת הריקוד של סטודיו "נייס" בהנהלת נדיה שליחוב, הופיעה בהתנדבות בקטעי ריקוד מרהיבים בשלל סגנונות. לאחר הברכות החמות פנו הילדים להמשך פעילות חברתית וחינוכית שהועברה ע"י מתנדבי שנת שירות של "מכבי צעיר". בעת שהילדים היו עסוקים בפעילות השתתפו הוריהם בהרצאה על התמודדות עם גיל ההתבגרות והצבת גבולות שהועברה בהתנדבות ע"י אירית הרמן-קפליוק, מנחת הורים. גם ארוחת הצהריים העשירה נתרמה כולה ע"י "קייטרינג היצירה" בפתח-תקווה. בסופו של יום מהנה ועמוס החוויות העניקה ויצו תיק עמוס מתנות לילדים, אשר נתרמו כולן ע"י בעלי עסקים בעיר.

ראשונת המברכות היתה יו"ר סניף ויצו, עו"ד גנית אפרת אשר הודתה לראש העיר על שיתוף הפעולה ארוך השנים למען ילדי העיר ולכל האנשים ובעלי העסקים בעיר שנרתמו למען הצלחת האירוע. לילדים אמרה: "דעו שיש אנשים טובים באמצע הדרך! מאחלת לכם שתדעו גם אתם לתרום בחזרה למשפחות שלכם ולקהילה".

טובה בן דב, נשיאת ויצו העולמית ברכה את הילדים ואמרה להם כי ויצו תמשיך לעמוד לצידם לאורך כל הדרך ולהעניק להם כלים לחיים בוגרים ואחראיים. פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר הנהלת ויצו העולמית הוסיפה איחולים מרגשים ואמרה: "תחלמו רחוק וגבוה-העולם כולו פתוח בפניכם". גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל, האחראית על כל סניפי ויצו ברחבי הארץ ברכה את הילדים ואת כל חברות ויצו פ"ת אשר יזמו והוציאו אל הפועל את הפרויקט החשוב הזה.

ראש העיר פ"ת, איציק אוחיון אשר הגיע במיוחד לכבד את הילדים ביום חגם איחל להם להיות אזרחים טובים למען החברה בישראל והודה לעובדי העירייה על עשייתם ללא לאות למען תושבי העיר ולויצו על הפרויקטים הרבים שמפעילה למען רווחתן של אוכלוסיות רבות בעיר. אחרונת המברכים, גילה פקירו ברכה בשם ההורים והודתה למתנדבות ויצו על עשייתן במסירות ובאהבה אין קץ למען ילדי העיר.

האירוע המרגש הסתיים רק בשעות אחה"צ והילדים יצאו מלאי חוויות ומתנות מיום בלתי נשכח.