"יזמים צעירים" מויצו הדסים זכו בתחרות ארצית

התלמידים הקימו חברה וקראו לה בשם "מורל", תוך שאחד מחבריה מציין את הסיבות שהביאו אותם להצלחה: "אנו פועלים מתוך סקרנות, גילוי ולמידה מתמידים על העולם העסקי, בצד יצירתיות וחתירה למצוינות ולשיפור מתמיד. בבסיס של העשייה עומדת השותפות שלנו"

29/9/2009


קבוצת היזמים הצעירים מויצו הדסים אשר הקימה את חברת " מורל" וזכתה בפרס על המוצר "גומילון"

חברת "מורל" הוקמה בדיוק לפני שנה, ע"י קבוצה של כ-20 תלמידים מבית הספר ויצו הדסים באבן יהודה.  התלמידים נבחרו בקפידה לאחר שמילאו טופס הרשמה, והטובים ביותר נבחרו. התלמידים נפגשו במשך כל השנה, כ-30 פגישות, פגישה אחת או שתיים מדי שבוע, בהתאם לצורך. אביתר (בן 15, כיתה י'):" בפגישות הראשונות בחרנו שם לחברה, ודיברנו על התהליך, שעומד לפנינו בשנה הקרובה. בפגישות, שלאחר מכן, ערכנו סיעור מוחות למציאת המוצר הטוב ביותר ובמקביל תיכננו וקיימנו מבצעי מכירה כדי לגייס את ההון הראשוני לייצור המוצר".

ה"גומילון" הוא רצועת גומי אלסטית רב פעמית ונוחה לשימוש, המחוררת לארכה. הרצועה הינה באורך שלושה מטרים ובקצותיה תפסים. ה"גומילון" מיועד לתליית כמות מרובה של בלונים ואביזרי קישוט בצורה נוחה, פשוטה ומהירה. מחיר המוצר לצרכן הינו- 20₪. התלמידים החליטו שקהל היעד יהיו לקוחות פרטיים-  החל מילדים הרוצים לקשט את ביתם לכבוד יומולדתם, אך קהל המטרה במקרה זה הינם ההורים וכן לקוחות פרטיים נוספים שעורכים מסיבות בביתם. לקוחות פוטנציאליים נוספים- לקוחות מוסדיים -בתי ספר ,גני ילדים  וכן חברות שעורכות אירועים ומסיבות.

הייצור הורכב מ-4 שלבים: ייצור של אב-טיפוס למוצר, ייצור של מאה ערכות אשר הורכבו ע"י החברה, ייצור 300 יחידות והגעה לסכום כולל של 1000 יחידות שנמכרו ע"י חברי הקבוצה.

זו השנה השנייה שתלמידי בית הספר ויצו הדסים זוכים בתחרות היזמים הצעירים. בשנה שעברה זכתה חברת "שמיים", על המצאת  סבון "סופרייז"- סבון ידיים לילדים כשבתוכו טמונה הפתעה- וכן זכו במקום הרביעי בתחרות הבינלאומית בשטוקהולם. השנה ייסעו חברי "מורל" לתחרות הבינלאומית, שתתקיים במרץ  בפורטוגל.

זאב טוויטו, מנהל כפר הנוער ויצו הדסים: " הכפר מייחס חשיבות רבה לא רק לנושא הלימודי, אלא גם לפעילות יזמית וחברתית. אני שמח שפעם נוספת זכינו בפרס הראשון וזאת בזכות פעילות משותפת של התלמידים, המורים והנהלת בית-הספר".

החברה קיבלה ליווי מטעם פרויקט "יזמים צעירים לישראל מיסודו של בנק לאומי". לחברה יש "בעלי תפקידים" מתוך בני הנוער: מנכ"ל החברה הינו אביתר שושני גביעון, לחברה יש סמנכ"ל שיווק, מכירות, אחראי לוגיסטיקה, דוברות ויח"צ. הקבוצה הסתייעה בהנחיית אנשי מקצוע: מאמן עסקי – אבינועם אפשטיין . המנחה הפדגוגית מטעם בית הספר היתה דנה ברג.

" חשוב לציין שלפני כ-ארבעה חודשים הגשנו בקשה לפטנט. נתקלנו בקשיים רבים במהלך הפרויקט. הלחץ היה קושי מכריע בעבודתנו. המנחה העסקי שלנו אף פעם לא התרצה מביצועינו וכל פעם הוא רצה להמשיך ולהתקדם בתהליך במהירות גדולה", אומרים היזמים. "תחושות ההצלחה שלנו היוו חוויה לימודית נוספת". היזמים ציינו שלאחר עבודה קשה והשקעה הם ראו את התוצאות ונהנו מפרי עמלם. "למדנו שכדי לחוות תחושות הצלחה צריך להשקיע בעבודתך ולעבוד קשה. רק כך מגיעים לתוצאות".
 
המוצר שהמציאו היזמים הצעירים מויצו הדסים- גומילון (עטוף ומשווק לצרכן)