"חיים בסרט סלולרי"

מרכז ויצו כגן לתקשורת קהילתית יזם בקיץ תחרות בינלאומית לנוער ליצירת סרטים ומצגות באמצעות הטלפון הסלולארי

9/7/2009

תחרות יצירת סרטים ומצגות של תמונות באמצעות הטלפון הסלולארי, הינה תחרות מקורית וחדשנית אותה יזם מרכז עירוני ויצו כגן לתקשורת קהילתית, בשיתוף אגף חינוך בויצו העולמית, אגף חברה בעיריית ירושלים, מינהל חברה ונוער מחוז ירושלים, האגודה הישראלית לתקשורת קהילתית, בשיתוף החברה למצוינות הדרכה ופיתוח ארגוני.

התחרות נקראת "חיים בסרט סלולרי", ובה יכולים להשתתף כל הילדים ובני הנוער במדינת ישראל עד גיל 18. התחרות תסתיים בשבוע האחרון של אוגוסט, ביום בירת הנוער הירושלמי.

נושא התחרות יכול להיות כל גיבור מקומי הקיים בכל יישוב, קהילת ילדים ונוער. הדמות אינה חייבת להיות אנושית והיא יכול להיות כל מה שהילדים ובני הנוער מעדיפים שיהיו.

מדוע דווקא בטלפון הסלולארי?

יוחאי רוטנברג, מנהל מרכז עירוני ויצו כגן לתקשורת קהילתית, מנסה לענות על שאלה זו: " מאחר והטלפון הסלולארי הפך להיות כלי זמין ליצירת מציאות לבני הנוער ויש בו מכלול תכונות טכנולוגיות, המאפשרות לילדים ונוער לא רק לשמור על קשר בחברת השווים או לענות מהר להורים, אלא ליצור מציאות זמינה , דינאמית, יומיומית, עכשווית  ואף לפעול בצוות או בקבוצה ליצירה זו.

הטלפון הסלולרי הינו אמצעי עימו ניתן להגיע אל כל בני הנוער באשר הם, לאפשר להם לשלוט במציאות חייהם וליצור יצירות חדשות המדברות אליהם בגובה העיניים. התחרות מאפשרת לילדים את השימוש בכלי הזמין כל-כך ואף לזכות בפרסים.

בני הנוער יעלו הסרטים לאתר "חתולות ", שהוא האתר שבי נוער יצרו בעיר ירושלים עבור בני הנוער. במציאות של כפר גלובלי ללא גבולות , יכולים בני הנוער מכל העולם להכנס לאתר ולהשתתף במיזם.

רוטנברג: "כך ניתן למשוך נוער שידבר עם נוער מכל העולם ולאפשר לדור הצעיר בויצו להתייחס לנעשה בארץ, בגובה העיניים. ניתן לבצע זאת דווקא במהלך השנה ואולי לא פחות בחופשת הקיץ בה כל בני נוער בכל העולם נמצאים כרגע בחופשות. בדקנו עם חבר שליחים בחו"ל ומצאנו שהנושא והכלי מלהיב את בני הנוער בחו"ל אפילו יותר מישראל." 

אז קדימה, אתם מוזמנים להיכנס לאתר "חתולות" ולשלוח את יצירותיכם. 

למעבר לאתר חתולות לחץ כאן

חופשה נעימה!