טורניר דנה ה-5


מימין לשמאל: שוקי זיו, מנהל מחלקת הספורט בעירית נס ציונה, חיים זמורסקי, מנכ"ל ויצו העולמית, טובה בן-דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, שירה שכט, קפטן הקבוצה וזוכת מלגת המצוינות, ארז דגן מאמן הקבוצה

טורניר "דנה" החמישי, לזכר דנה זמורסקי, שהוקדש השנה גם לזכרו של המאמן רלף קליין, הסתיים היום באופן סמלי ומרגש, עם זכייתה של קבוצת הבנות של כפר הנוער ויצו "דנה" הדסים במקום הראשון, לאחר ניצחון 31-40 בגמר על נבחרת הבנות של תיכון "אוסטרובסקי" רעננה. הטורניר, שנערך בנס ציונה בפעם החמישית לזכרה של אוהדת הכדורסל דנה זמורסקי, שנהרגה בתאונת דרכים, העלה על נס גם את זכרו של רלף קליין, שאימן את ויצו "דנה" הדסים במשך עשור והיה בין יוזמי טורניר "דנה" הראשון. במסגרת הטורניר אתמול נערך גם משחק ראווה חגיגי ומיוחד בין שתי קבוצות עבר של ויצו הדסים שזכו באליפות התיכונים של ישראל בשנים 2004 ו-2007 , בסופו ניצחה קבוצת 2007 את קבוצת 2004 בתוצאה 32-33. במשחק הראווה השתתפו שחקניות רבות מליגת העל ומנבחרת ישראל. בשלב חצי הגמר ניצחה קבוצת ויצו "דנה" הדסים, אלופת ישראל הנוכחית, את קבוצת "היובל" מהרצליה ואילו "אוסטרובסקי" רעננה ניצחה את ויצו נהלל. במקום השלישי זכה "היובל" הרצליה. בנצחונה של ויצו "דנה" הדסים במשחק הגמר, בלטו קפטנית הקבוצה שירה שכט, ירדן גוט ועדי לוי. כל המשחקים נערכו במתכונת של ארבעה רבעים באורך שבע דקות כל אחד.

רותי קליין, אשתו של רלף, אמרה היום לאחר הטורניר: "מאוד נהנתי מהטורניר היום, כמו שאני תמיד נהנת לצפות במשחקים של בנות ויצו הדסים, שתמיד מספקות ספורט נקי וטהור. ההנצחה של דנה הפכה את זה לחשוב יותר והיה לי לכבוד להיות מוזמנת לארוע".

חיים זמורסקי, אביה של דנה ומנכ"ל ויצו, אמר היום: "יש הרואים בכל הזדמנות משבר ויש הרואים בכל משבר הזדמנות – אנו בחרנו להתגבר כך על המשברים והטורניר הוא אחת מההזדמנויות שלקחנו כדי לחזק ולהתחזק, לזכור ולהזכיר".

ארז דגן, מאמן ויצו "דנה" הדסים ויד ימינו של רלף קליין במשך עשור, אמר: "בסופו של טורניר דנה החמישי נשארו הזכרונות והחוויות מרלף קליין וכל שחקניותיו שבאו לכבד את זכרו ואת הקשר המיוחד שהיה בין דנה לרלף. המורשת והרגשת המשפחה בויצו הן אלו שנותנות לנו שנה אחרי שנה את הכוח להמשיך להצטיין, ולגדל ולחנך שחקניות למצוינות ולערכים שבהם האמין רלף קליין, האב הרוחני של פרויקט הכדורסל בויצו הדסים". 

טובה בן-דב, יו"ר ויצו העולמית הנהלת העולמית ברכה את האורחים וציינה שאין דרך טובה יותר להנציח את שמה של דנה ז"ל מאשר בנתינת מלגות לעזרה לתלמידים נזקקים. ובזכות רוחה ורוחו של רלף קליין ז"ל ניצחה קבוצת ויצו דנה הדסים.

רלף קליין הכיר את דנה זמורסקי במהלך נסיעה לטורניר הפיינל פור של היורוליג. דנה וכל משפחתה הם אוהדי מכבי ת"א בכדורסל ובמהלך הנסיעה נוצר קשר חם בין רלף לדנה. ההיכרות התהדקה בהיות דנה אוהדת שרופה של קבוצות ויצו הדסים שנכחה במשחקים רבים. לאחר שדנה נהרגה במהלך שירותה הצבאי בתאונת דרכים ב-2004 רלף נרתם להנצחת זכרה באמצעות הכדורסל והציע לקרוא על שמה את קבוצת הבנות של ויצו הדסים, אותה אימן במשך קרוב לעשור. משפחתה של דנה, מוותיקי המושבה, עיריית נס ציונה וויצו, החלו לקיים בכל שנה טורניר כדורסל לזכרה של דנה ורלף הקפיד להגיע לכל טורניר – משעות הבוקר המוקדמות ועד לאחר סיום משחק הגמר. 

כמו בשנים עברו, הטורניר אתמול התקיים בחסות ארגון ויצו ועיריית נס ציונה ובחסות יו"ר הנהלת ויצו העולמית, גב` טובה בן-דב וראש עיריית נס ציונה, מר יוסי שבו. לצד ההנצחה המרגשת של דנה זמורסקי והמחווה לזכרו של המאמן האגדי קליין, חולקו על ידי  גב` טובה בן-דב מלגות ל-13 תלמידים ממוסדות החינוך של ויצו ובי"ס "בן גוריון" מנס ציונה בשווי אלפי שקלים. בסך הכל חולקו בחמשת הטורנירים שנערכו עד היום לזכר דנה זמורסקי מלגות בשווי של 100 אלף שקל לעשרות תלמידים נזקקים.  


קבוצת כדורסלניות ויצו דנה הדסים, המאמנים והנהלת ויצו עולמית