יריד מסגרות שיקום תעסוקתי לנפגעי נפש במרכז "שלנו"

אגף הרווחה בויצו ישראל הינו המפעיל של תוכנית לשילוב אנשים עם קשיים נפשיים בקהילה , כדי לשלבם באוכלוסיה נורמטיבית ובמטרה להפחית את הסטיגמה הקשה הפוגעת בהם

24/6/2009

יריד מסגרות שיקום תעסוקתי, השני במספר, התקיים השבוע (יום שלישי, 23 יוני) במרכז "שלנו"- מרכז שרות למשפחות נפגעי נפש ויצו. המרכז פועל במסגרת אגף הרווחה בויצו ישראל, וממוקם ב"בית הורים" בת"א.

המרכז הייחודי, הפועל בצוותא עם משרד הבריאות ובפיקוחו, מגיש סיוע ותמיכה מקצועית למשפחות נפגעי נפש, ברמה הפרטנית והקהילתית. בין מטרותיו המרכזיות: מתן מענה לבני זוג, הורים, אחים וקרובי משפחה, אשר מתמודדים עם הקשיים הנלווים לבין משפחה הסובל מפגיעה נפשית או שעבר אשפוז פסיכיאטרי.

הייעוץ במרכז ניתן ללא תשלום. הצוות מורכב רובו ככולו מאנשי מקצוע, עובדות סוציאליות ופסיכולוגים, המאפשרים לבני המשפחה נגישות  למידע, יעוץ, תמיכה והסברה. במסגרת זו ניתנים שירותים רבים ומגוונים:   פגישות מידע ויעוץ פרטניות, אינפורמציה על זכויות המטופל, עבודה עם בני המשפחה על הבנת המחלה ודרכי ההתמודדות עימה, סיוע במשברים, דרכי התקשורת בתוך המשפחה, ביקורי בית עפ"י הצורך, מפעלים קהילתיים, כגון: ימי עיון, כנסים, הרצאות, הצגות תיאטרון ועוד.

יריד מסגרות השיקום מאפשר הצגת המסגרות באמצעות דוכנים ודיאלוג ישיר עם נציגים של מסגרות השיקום השונות בגוש דן: דיור, תעסוקה, חברה ופנאי, ארגוני משפחות וארגוני מתמודדים.

נינה שפירא, סיו"ר אגף רווחה, ויצו ישראל: "מרכז "שלנו" (שהוא באמת שלנו) נועד למען משפחות נפגעות נפש כד להקל על מצוקתם ולתת להם כלים, הכוונה ויעוץ ובראשו עומדת  הגב' ריקי לביא . כשצפיתי ביריד, בתרומה שלו למשתתפים ובהתרגשותן של העובדות שלנו חשתי גאווה גדולה. גאווה בויצו, באגף הרווחה בעשייה הייחודית שלנו, בנתינה הבלתי פוסקת לקהילה והכל בצניעות בחן, חסד ורחמים . נאמר כבר כי את הדברים הטובים ביותר, הנאצלים והיפים ביותר בעולם לא חייבים לראות וגם לא למשש יש רק – רק להרגיש אותם בלב".

לפרטים על מרכז "שלנו" לחץ/י כאן