"להאמין בעצמך"

ויצו ירושלים ערכה סדנת הכנה לטקס בר/בת מצווה לילדי משפחות חד-הוריות. הטקס יערך ב-4 באוגוסט ויכלול בין היתר קבלת פנים בכנסת, ע"י יו"ר הכנסת

28/7/2009

סדנת ההכנה לטקס הבר/בת מצווה לילדי משפחות חד הוריות, שהתקיימה לאחרונה במרכז ויצו ע"ש ברדפילד בפסגת זאב ירושלים, היתה בנושא : "להאמין בעצמך, מיצוי הכוחות והכשרונות האישיים".

מנחה הסדנה, יוחאי אטיאס, הינו רכז ארצי של תנועת "מבראשית", בבתי-ספר יסודיים-ממלכתיים למורשת יהודית וציונית.

יוחאי, כמי שהיה בעברו אב חד-הורי, ועל כן רגיש, יודע ומבין את נפשם של הילדים והוריהם , העלה את בעיית ההתמודדות הן של הילדים והן של ההורים בקשייהם היום-יומיים. הוא הסביר שגיל בר/בת מצווה הוא גיל מרדני: הילד זקוק לנוכחות האנשים הקרובים לו, ההורה (אם או אב). המסר שהעביר, כי צריך להעניק לילד הרבה אהבה חיבוק ואושר.  כהורים, יש ציפיות רבות מהילדים, כל ילד הוא עולם ומלואו ויש לטפח כל אחד בתחום בו הוא חזק –דבר שיגרום לביטחון הילד בתחומים האחרים בהם הוא חלש.

בסדנה השתתפו כ- 40 ילדים וילדות, כשאליהם התלוו הורים, השותפים לכל אורך הסדנה. הילדים הופנו לסניף ויצו ירושלים  ע"י המרכז חד-הוריות בפסגת זאב ומלשכות הרווחה.

כן הוקרן סרטון מתאים, בו בא לידי ביטוי תעצומות הנפש של אב משפחה, אשר איבד את אשתו וארבעת ילדיו בפיגוע חבלני.

הסדנה לוותה במוסיקה ושירה, ובהפעלה של כל המשתתפים ששיתפו פעולה, תוך הרגשה של רוממות רוח.

הילדים והוריהם ממתינים בקוצר רוח ליום טקס הבר/בת מצווה שיתקיים ב- 4.8.2009, בפרט אחרי ששמעו על קבלת פנים חגיגית בכנסת ישראל, המצפה להם.

בצד ויצו, היוזמת והמארגנת את האירוע כולו, נותנת חסות קרן ירושלים, אשר מרימה גם היא תרומה לטובת האירוע. בסדנה נכחו גם מנהלת המרכז, הגב' גיתית גילרן, והגב' רחל קורלנסקי, ס/יו"ר הסניף ויו"ר אגף תרבות, אשר היו שותפות לארגון האירוע.