עולים בקהילה


קליטת עלייה

פעילות ויצו בקליטת עולים נעשית בשיתוף עם משרד הקליטה, זאת כדי לסייע למבוגרים ובני נוער בקליטתם והתערותם בחברה הישראלית.


פעילות ויצו מתמקדת בשלושה תחומים:
  • 42 שיחונים ללימוד השפה העברית קיימים ב- 13 סניפים.

ויצו מסייעת בכל שנה לכ- 1000 עולים. א’ עולה חדשה ממדינות חבר העמים.

 
כשעליתי לארץ לפני שנה לא הרגשתי שייכת למדינה. הרגשתי אז כמו גרעין שרוח העיפה לארץ זרה. הייתי תלושה מכל מה שהיה לי מוכר. בויצו מצאנו בית חם ואפילו אוכל חם. דברים קטנים וטבעיים, כל כך חשובים, הם שיצרו את תחושת השייכות". א. השתלבה בפעילות ויצו כמדריכת נערות במצוקה.

 


פרויקט לימוד עברית – שיחונים

הפרויקט ללימוד עברית מתקיים ב – 21 סניפי ויצו ברחבי הארץ, ב- 44 קבוצות לימוד ומשתתפים בו כ – 800 עולים. הפרויקט מקל על העולים את תהליך קליטתם בארץ, תורם ליכולתם להשתלב בעבודה ובחברה הישראלית, ומסייע לגשר בין הדורות.

דרך הפעולות ללימוד והטמעת השפה העברית בקרב העולים, מקבלים העולים כישורי חיים, ומתרגלים לחיים בארץ החדשה תוך שימור תרבותם.

בתכנית הפעילות העולים שומעים הרצאות על מורשת ישראל ותרבותה, חוגגים את חגי ומועדי ישראל, לומדים לשיר את שירי ארץ ישראל, ומשתתפים בסיורים לימודיים להכרת הארץ ואתריה החשובים.

המורות,  בחלקן מתנדבות, משקיעות מחשבה ויצירתיות רבה ומלמדות את השפה  העברית באמצעות שירים, היסטוריה של העם היהודי, עיתונות מתאימה, פעילויות יצירה, קריאת הוראות שימוש על גבי מוצרים שונים ועוד רעיונות יצירתיים ומקוריים שנועדו לקרב את העולים למנטליות ולחברה הישראלית.

התלמידים מדווחים כי הקבוצות משמשות לעיתים קרובות כמשפחה שמצאו בארץ, ובחלק מהסניפים קיימות קבוצות שנפגשות פעמיים בשבוע מזה שנים רבות. הקבוצות חוגגות ימי הולדת, חגים ומועדים שונים, יוצאות לטיולים לימודיים ברחבי הארץ ולאירועי תרבות שונים.


לפרטים נוספים:

האגף להדרכה, לפיתוח ולתרבות, ויצו ישראל
6923787 - 03 (רחל)