קורס ייחודי להכשרת מתנדבים לקו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך

קורס יחיד מסוגו להכשרת מתנדבים בקו הייעוץ הטלפוני להורים לילדים בגיל הרך הסתיים לא מכבר. פיתוח משותף של קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך בויצו ומרכז הסמכות החדשה, הניב מודל ייחודי להכשרת מתנדבים בקו הייעוץ. את המודל מלווה מחקר אקדמי בהדרכתו של פרופ' חיים עומר,  אשר יחקור את יעילותו ויישומו בפועל של המודל.

קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך של ויצו מרחיב את שעות פעילותו ואת מאגר המתנדבים המאיישים את הקו על מנת שיוכל להמשיך לתת מענה מקצועי והולם להורים ברחבי הארץ.
בעקבות מגמת התרחבות זו, נוצר שיתוף פעולה ראשון בין קו הייעוץ של ויצו לבין מרכז הסמכות החדשה והיחידה להדרכת הורים במרכז שניידר אשר פיתח במשותף, תוכנית הכשרה למתנדבים חדשים שיאיישו את קו הייעוץ. התוכנית כוללת קורס הכשרה למתנדבים  ומפגשי הדרכה קבועים לאורך השנה. 

התוכנית משלבת למידה עיונית בתחום התפתחות הילד, למידת מתן מענה נקודתי לקשיי ההורים ומתן סיוע להורים בגיבוש עמדה המשלבת השגחה ובניית סמכות הורית ברוח גישת הסמכות החדשה.

את הקורס מנחים פסיכולוגים ממרכז הסמכות החדשה, מרכז אותו הקים פרופסור חיים עומר מאוניברסיטת תל אביב ומנוהל על ידי הפסיכולוג הקליני עידן עמיאל, שייקח חלק פעיל בהכשרת המתנדבים.  

יועצי קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך של ויצו מסייעים זו השנה השלישית להורים, המתמודדים עם מגוון רב של שאלות והתלבטויות בתהליך גידול ילדיהם כגון: בעיות שינה, גמילה, פרידה, קשר בין אחים, גבולות וסמכות.

אנו מזמינים גם אתכם להתקשר אלינו בכל שאלה הנוגעת לטיפול וחינוך ילדכם בטלפון 6968*

 


קו הייעוץ הינו פרויקט הממומן על ידי תרומתם של מר חגי אבישר, פסיכולוג המתמחה בילדים, משפחות וזוגות, ושל רעייתו, ג'ודי, המתגוררים במלבורן אוסטרליה.חגי וג'ודי ממשיכים לתמוך בקו הייעוץ, ואנו אסירי תודה על כך.