הילדים נהנים מחדר אוכל חדיש ומודרני, התורמים נהנו מהכנסת ספר תורה ע"ש הוריהם

חדר האוכל הוותיק בכפר הנוער ויצו נהלל שופץ ושודרג מן המסד עד הטפחות, תרומת משפחת לורד שטיינברג מאנגליה

10/6/2009

לורד לנרד שטיינברג, ליידי ברל שטיינברג וגב' טובה בן-דב יו"ר הנהלת ויצו העולמית
מימין: לורד לנרד שטיינברג, ליידי ברל שטיינברג וגב' טובה בן-דב יו"ר הנהלת ויצו העולמית

השבוע נחנך חדר האוכל בכפר הנוער ויצו נהלל, אשר שופץ ושודרג בהשקעה גדולה. חדר האוכל, בן למעלה מ- 80 שנה, שופץ ושודרג מן המסד ועד הטפחות. חדר האוכל החדש מיועד להאכיל כ-250 ילדים ובני נוער מדי יום.

ההשקעה הרבה בפרויקט התאפשרה הודות לתרומתם הנדיבה של בני משפחת שטיינברג: לורד לנרד שטיינברג ואשתו ליידי ברל שטיינברג, המתנדבת בויצו אנגליה כבר שנים רבות.

משפחת שטיינברג הגיעה בהרכב מורחב לטקס חנוכת חדר האוכל והסרת הלוט, אולם בכניסה ציפתה להם הפתעה: בבית הכנסת, המצוי אף הוא במתחם המשופץ, הוכנס ספר תורה, כשעל כיסוי הקטיפה שלו נרקמו שמות הוריהם של התורמים. לורד שטיינברג הנרגש פרץ בריקוד כשספר התורה בידו, לצלילי מוסיקה יהודית- חסידית שניגנו תלמידי ביה"ס.

לורד שטיינברג: " אנו רוצים לחשוב שהמעגל הקרוב של חברינו הולך ומתרחב בכל פעם שאנו מגיעים לישראל. לראות את שמות  הורינו מונצחים על גבי ספר תורה- זה מרגש אותי עד מאוד. תודה לטובה בן-דב שחשבה על כך ויזמה זאת. רעייתי ואנוכי שמחים על שיש לנו אפשרות לחזק את מדינת ישראל ולעמוד לצידה".

טובה בן-דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית: "בית הספר החקלאי ויצו נהלל משקף את ההיסטוריה של ויצו מאז היווסדה בשנת 1920 ועד ימינו אנו והוא עדיין משמש בי"ס חי ותוסס וכפר נוער חם לכ- 1,200 בני נוער. ביה"ס נוסד ע"י חנה מייזל- שוחט, ובין בוגריו חנה סנש, משה דיין, שאול מופז, אייל בצר, ראש מועצת עמק יזרעאל ורבים אחרים. ביה"ס משמש חתך מייצג לכלל החברה הישראלית: לומדים בו יהודים, דרוזים, מוסלמים, עולים חדשים מבריה"מ לשעבר, מאתיופיה ומארגנטינה".

בהתייחסה לחזון בית הספר ולאיכויותיו החינוכיות, אמרה בן-דב: " אנו, בויצו, מאמינים כי לכל ילד מגיעה הזדמנות שווה לקבל את החינוך הטוב ביותר. כשהילד רואה שמאמינים בו ומוכנים להשקיע בו- כפי שנעשה בחדר האוכל החדיש, בציוד המעבדות המשוכלל ובמורים הטובים ביותר- כך הוא מתחיל להאמין בעצמו. אתם, ברל ולנרד שטיינברג, ערים לחשיבות העליונה של עתיד בני הנוער במדינת ישראל ואנו גאים בפועלכם ושמחים על כי הינכם שותפים להגשמת חזוננו".

בתום הטקס, סיירו התורמים בביה"ס ונפגשו עם המנהלת ד"ר נועה ציון. נועה הציגה בפני האורחים את התוכנית הייחודית שכתבה על ההיסטוריה של ויצו ואת עבודת הגמר לבגרות של שתי תלמידות בית-הספר במגמת הגרפיקה- איור ספר לילדים- עבודה אשר זיכתה אותן בציון גבוה ביותר בבגרות.

כמו כן, ביקרו האורחים במעבדות ובספריה והתרשמו מאוד מהמקום, מצוות המורים ומההשקעה בילדים ותוצאותיה.  באופן מיוחד הודגש פרויקט "אומץ", אשר ממומן 3 שנים בתרומת הגב' לילי פייזר לזכר הוריה. הודות לפרויקט זכו תלמידים רבים לעבור בהצלחה את בחינות הבגרות ולהתגייס לצה"ל.

חדר האוכל המשופץ בכפר הנוער ויצו נהלל
חדר האוכל המשופץ