90 שנים לויצו אנגליה

ויצו אנגליה חגגה 90 שנים להיווסדה במרכז למשפחה בבית הכרם בירושלים

21/5/2009יו"ר ויצו אנגליה וחברות בכירות של התנועה הגיעו במיוחד למרכז ויצו למשפחה ע"ש רבקה זיו בבית הכרם בירושלים, כדי לציין תשעה עשורים להיווסדה באנגליה של תנועת ויצו. חגיגת ה-90, בהשתתפות יו"ר ויצו העולמית טובה בן דב, יו"ר ויצו אנגליה לוריין וורן, רות סוטניק נשיאת כבוד לחיים של ויצו אנגליה וחברות הנהלת ויצו, התקיימה במרכז ויצו בית הכרם, מוסד ותיק בחסות פדרציית אנגלייה שנחשב ליהלום שבכתר מבין הפרויקטים הרבים שבחסות הפדרציה.
 
המרכז כולל: מעון יום לפעוטות, בית ספר תיכון להכשרה מקצועית, "סניף_ויצו_אביבים" – קורסי הכשרה מקצועית חד-שנתית לבני נוער. הכשרה מקצועית והשתלמויות למבוגרים, מרכז למידה ומידע לגיל הרך.  מרכז לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה. בית לקהילה – פעילות העשרה לכל הגילאים.

יו"ר ויצו העולמית, טובה בן דב, אמרה: "ויצו פרוסה על פני ירושלים כמו שמיכה מרובת צבעים, אשר מבטאת את הגוונים הרבים של תושבי העיר., ויצו מסייעת לתושבי ירושלים מגיל העריסה ועד הגיל השלישי – בין  אם מדובר בנשים חרדיות הזקוקות לעזרה או נשים ששואפות להגיע לכנסת ולהשפיע על סדר היום הציבורי. מרכז "רבקה זיו", מעין מיקרוקוסמוס של ויצו, מייצג רב-גוניות זו ושינה פניו פעמים רבות : בעבר היו כאן תינוקיה, מוסד שיקום לילדים פגועים ומרפאה לילדים אסמטיים. כיום נמצאים בו צעירים שמתקשים למצוא את מקומם במסגרות חינוך רגילות. כאן הם מגלים את האור בקצה המנהרה ובעזרת צוות המורים המקצועי והמסור של בית הספר הם בונים לעצמם עתיד. ללא הסיוע והתרומה של ויצו אנגליה, כל זה לא היה קורה".

יו"ר ויצו אנגליה, לוריין וורן, אמרה: "ויצו אנגליה הוקמה לפני יותר מ-90 שנים במנצ'סטר, ולמעשה היא הפדרציה המייסדת של רשת עולמית של נשים ציוניות המתפרשת על 50 מדינות. אנחנו גאות להיות חלק מרשת המתנדבות הזאת, אשר דוגלות באותם ערכים ושאיפות לטובת מדינת ישראל. כולןו רוצות לקחת חלק קטן בחייהם של אנשים אחרים שנמצאים במרחק מאות אלפי קילומטרים. אנחנו עושות בדיוק את זה – משנות ומעצבות חיים של ישראלים הזקוקים לכך. המרכז על שם רבקה זיו בבית הכרם מסמל את כל אלו ואנו תומכות בו  כבר יותר מ-50 שנים. זהו פרויקט הדגל שלנו ואין מקום מתאים ממנו לחגוג 90 שנות קיום".

ילדי המעון קיבלו את פני האורחים בשירה ובריקודים. במהלך הטקס בהנחייתה של רות סוטניק נשיאת כבוד לחיים של ויצו אנגליה ,הנעימו בקולם ובנגינתם שלושה מתלמידי בית הספר. אחד מבוגרי בית הספר סיפר את סיפור חייו וחיי אחיו אשר גדלו והתחנכו במקום. היה קשה לעצור את הדמעות למשמע הסיפור ושלא להעלות חיוך למשמע סופו המעודד. האורחות סיירו בבית הספר, התרשמו מהתשתית, מרמת התחזוקה ומהמפגשים האישיים עם הבוגרים. בין היתר זכו לטיפול במגמה לספרות וכמובן נהנו מארוחת גורמה ברמה של  5 כוכבים שהוכנה במקום.