הצמרת העסקית כיבדה בנוכחותה את ערב הגאלה של ויצו

הצמרת העסקית של מדינת ישראל הגיעה אמש, (שני, 30.11.09) לערב הגאלה השנתי של ויצו ישראל במשכן לאמנויות הבמה, בתל אביב, המיועד לאיסוף תרומות למען ילדים ונשים בסיכון.

3/12/2009

ערב הגאלה המרגש- בהנחייתה של שרון כידון, כלל קונצרט חגיגי וחד פעמי של סימפונט רעננה, הזמרת נורית גלרון, זמרת האופרה סיון גולדמן ובניצוחו של המאסטרו גיל שוחט. הקונצרט, תחת השם 'וילנסקי פוגש את אמדאוס', המחיש את הקשר שבין יצירתו הקלאסית של מוצרט ליצירתו הנצחית של וילנסקי וסחף תשואות מהקהל.בכניסה למשכן האופרה הוצגה תערוכת צילומים מיוחדת של הצלמת קרן גילרמן הראל, בשיתוף דיירות של מקלט לנשים מוכות של ויצו, תחת הכותרת "צילומים של תקווה". התערוכה הציגה את חיי היום-יום במקלט.

כיבדו בנוכחותם: טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו עולמית, יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל, ג'ניס גילרמן (בעלה, דני גילרמן, יו"ר אירוע ההתרמה נאלץ לצאת בשליחות דחופה לחו"ל), דר' שולמית וחיים כצמן, יו"ר גזית גלוב, מיכל מודעי, גליה מאור, מנכ"ל בנק לאומי, עמוס שפירא, מנכ"ל סלקום, עירית שטראוס, אודי רקנאטי, אורלי דנקנר, מודי כידון, עו"ד בני דון יחיא, צביקה לבנת, פרופ' שוש ארד, יו"ר ועד ראשי המכללות, מעין קרת ורבים אחרים.

אורחי הערב החגיגי "אירוע של תקווה" נחשפו בכניסה לאכסדרת המשכן לאמנויות הבמה לתערוכה "צילומים של תקווה". תערוכה מרגשת של צילומים שבוצעו על ידי נשים במקלט של ויצו בהנחייתה  של הצלמת והאוצרת קרן גילרמן הראל. הנשים, שהמקלט הפך בלית ברירה לביתן הזמני, למדו מקרן כיצד ניתן לראות מבעד לעדת המצלמה את המציאות, לתרגם מילים ורגשות לתמונות ולתפעל מצלמה. וכתוצאה מכך, להאמין בעצמן, ליצור ביחד, להתגאות ביצירתן.את הערב פתחה שרון כידון: "הערב בחרתם ברוחב הלב. אתם שותפים אמיתיים להגשמת חלומות. עשייתה של ויצו מתקיימת בצנעה אך את תוצאות העשייה לא ניתן להחמיץ", כדברי הסופר משה לילינבלום – "התקווה היא השמש הזורחת על חיי אדם".
ויצו היא התקווה עבור אלפי ילדים ונשים בסיכון".

בסרט "עפיפונים של תקווה", הופיעו  והודו לויצו ילדים, יתומי צה"ל וממשפחות חד הוריות שהשתתפו בקייטנה בכפר הנוער ויצו נחלת יהודה ונערות מ"בית עדי" בבאר- שבע.

ראשונת המברכות הייתה יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל:" התחרות על כיסו של התורם הינה קשה, בעיקר בעיתות משבר. היענותכם מחממת את הלב. הצרכים הם ללא גבולות. כיצד אוכל לשכנע את הקהל, כי הספינה האדירה הזו ויצו, בנויה ממארג עדין של אנשים של נשמות, אלפים רבים של מתנדבות, אשר במשך שנים קמות בוקר בוקר לעבודתן. חשוב לנו שהמעגל הזה יתעצם. אני מודה לכם על התמיכה ועל נאמנותכם לארגוננו.

דני גילרמן שלח את ברכתו מעל המסכים: "עבורי זה לא אירוע התרמה, אלא אירוע משפחתי. אני מרגיש קשר עמוק לויצו: אמי הייתה ממייסדות ויצו, אשתי  ג'ניס היא ויצואית וגם בתי קרן מתנדבת בויצו, אפילו נכדי נהנים ממעונות היום של ויצו. אני גאה במדינה שנתנה לעולם את ויצו".

אילנה קציר, יו"ר אגף גיוס כספים בויצו ישראל: "בערב זה, ויצו אומרת תודה לחיים כצמן ולרעייתו דר' שולמית כצמן , אשר יחד עם משפחת גזית-גלוב עמדתם לצידנו גם במלחמת לבנון וגם בימים של רגיעה. התייצבותכם לצידנו היא מתוך רצון אמיתי לשינוי בחברה הישראלית".

הגב' פלר והגב' קציר העניקו לזוג כצמן מתנה – צילום בשם "בית חם" מתוך פרויקט "צילומים של תקווה" שבוצע במקלט של ויצו לנשים מוכות.

את החלק האמנותי של הערב פתחה הכנרת הצעירה ויקי גלמן, בת ה-12. ויקי למדה בקונסרבטוריון של ויצו בטבריה החל מגיל 5, ואובחנה כילדת –פלא. היא ניגנה את "מעוף  הדבורה", כשהיא מלווה בפסנתר ע"י המאסטרו גלי שוחט.

במהלך הקונצרט הודגם על ידי סימפונט רעננה בניצוחו של המאסטרו  והפסנתרן גיל שוחט ה"קשר" והזיקה בין וולפגנג אמדאוס מוצארט הקלאסי האלמותי לבין וילנסקי הקלאסי שלנו.
הפליאו בזמרתן הוירטואוזית הזמרות נורית גלרון וסיון גולדמן.


את הכיבוד תרמו טרה, יינות תבור, IBBL, בופולו.
את האירוע הפיק בהתנדבות אייל נאור EXP, זו השנה הרביעית ברציפות.