ויצו חנכה 8 חדרי מורים משודרגים בשער הנגב

ויצו חנכה השבוע 8 חדרי מורים ששודרגו במועצה האזורית שער הנגב.
בועידת ויצו העולמית, שהתקיימה בינואר 2008, יזמה הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית, את קמפיין "ויצו תומכת בצוות החינוכי של שדרות ועוטף עזה". פדרציות ויצו ברחבי העולם נענו ליוזמה.

24/12/2009

הרציונל של התוכנית הרב-שנתית אותה הגתה גלזר, היה מתן מענה לצרכים האישיים והמקצועיים של המורים הנמצאים בעומס הביטחון השוטף. בשיתוף אנשי חינוך מקומיים ומשרד החינוך, מופו הצרכים הרלוונטיים למורים והדרך בה ניתן לסייע בידיהם בהתמודדות היומיומית עם המצב השוחק.

בשלב הראשון, התארחו מאות אנשי חינוך ובני משפחותיהם מהעיר שדרות ומישובי עוטף עזה, בכפרי הנוער של ויצו בכל רחבי הארץ וב"בית הויס" בהרצליה.

בשלב השני, הוסב מעון ויצו בשדרות, ע"ש מרגרט תאצ'ר, למרכז מקצועי-חינוכי רב-תחומי, המיועד להעשרה ולהדרכה למורים, לגננות, להורים ולילדים.

בשלב השלישי, שודרגו חדרי המורים ביישובי אשכול ושער הנגב, לרווחתם של המורים בעשרות הישובים בעוטף עזה. שדרוג חדרי המורים במועצות האזוריות לווה בייעוץ אדריכלי. כתוצאה מכך, נוצר עבורם מקום מפגש נעים ונוח, אשר בו יוכלו להסב בנחת וברוגע, לפגוש הורים ולהיוועץ בינם לבין עצמם.

במהלך טקס שדרוג חדרי המורים במועצה האזורית שער הנגב, ציינה נשיאת ויצו העולמית, הגב' הלנה גלזר: " צוותי ההוראה והחינוך בשדרות ובישובי עוטף עזה עמדו ועדיין עומדים בחזית הביטחונית, בתפקיד משמעותי אך גם שוחק ביותר. זאת לא מציאות רגילה שילדים יחיו לאורך שנים בין ממ"ד אחד למשנהו, ועם ההשלכות ארוכות-הטווח של מצב זה מתמודדים המורים. ויצו תמשיך ותעשה ככל הניתן שלמורים אלה יינתנו התנאים המיטביים, אשר יקלו על התמודדותם בתנאים לא-קלים כלל ועיקר".
אלון שוסטר, ראש המועצה: "כולנו ביחד יודעים להעריך את מה שויצו עשתה כאן. אני נכבד לויצואית מארגנטינה, כך שאני מכיר את עשייתכן רבת השנים מקרוב. אני רוצה להודות לכן על שבחרתן ברווחת המחנכים, אשר נמצאים במוקד לא פשוט. כל מי שנמצא כאן שותף לעשייה אנושית בלתי-רגילה".

ענת רגב, מנהלת בית-הספר היסודי בשער הנגב:" אני מרגישה כמה אור יש ביום הזה. אתן נשות ויצו, מאירות את היום הזה באור של נתינה, באור של מנהיגות נשית. הארגון היחידי שחשב על המורים היה ויצו. הרוח הגבית שלכן, שיש מי שחושב עלינו ויש מי שרואה את הצרכים שלנו- זה מאוד מרגש."
טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית: "אני רוצה לברך את הלנה על הרעיון שלה להעצים את המורים. אם אין לילדים גב רגוע ובטוח, הילדים לא יצמחו כמו שצריך. תודה שנתתם לנו את ההזדמנות לעשות את המצווה הזאת. ואם עזרנו רק במעט, אני חושבת שעשינו דבר נפלא".
יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל: "להגיע לכאן ולתרום לעשייה החינוכית זו הרגשה של שליחות. למורות- חיזקו ואימצו בעשייתכן. מנהיגות נשית היא הדבר היפה ביותר בעולם".


אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב והלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית מסירים את הלוט

טקס גזירת הסרט

טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית ומורות בית הספר היסודי