המשפחתון החדש של ויצו ניר העמק

אתמול (יום ד', 30.12) חנכה ויצו את מבנה המשפחתון החדש והראשון בכפר הנוער ויצו ניר העמק. הקמת המשפחתון התאפשרה הודות לתרומתה הנדיבה של הלן דלר מאקוואדור, אשר בחרה להקדיש את המבנה להוריה, פרידה ואלברטו דלר.

31/12/2009

המשפחתון החדש יאפשר בעתיד הקרוב מתן מענה ל-12 ילדים בסיכון, אשר ילוו במשפחה אומנת ובצוות טיפולי- חינוכי. המשפחתון ממוקם בסביבה כפרית ופתוחה, המאפשרת לילדים להשתייך בו זמנית לקבוצה הקטנה והחמה במשפחתון ולקבוצה הגדולה יותר בכפר.

הביקור נפתח בבית הכנסת היפה והמטופח שבכפר. הרב בקרמן, הרב הראשי של החינוך ההתיישבותי, ברך את המשפחה: "בית זה ישמש כבית חם לילדים ובזכות המצווה הגדולה שעשיתם הקב"ה יתן לכם בריאות טובה, פרנסה ואריכות ימים".

את ויצו ייצגו בטקס טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, אסתר מור, יו"ר אגף גיוס כספים בויצו העולמית, אורה בהרב, יו"ר אגף בינוי, ברנדה קטן, יו"ר המחלקה לקשרי-חוץ, אסתי כהן, מנהלת ויצו ניר העמק ומכובדים נוספים.  מצד התורמים הגיעו 3 דורות: פרידה ואלברטו דלר, בתם הלן, והנכדים אלכסיס ואדריאל דלר.  יש לציין כי זו לא תרומתה הראשונה של משפחת דלר- בעבר תרמו לויצו ניר העמק מרכז מדעים, תוכנית ללימודי חקלאות וחממה פדגוגית. אלכסיס דלר אף התנדבה במשך תקופה ארוכה בויצו ועבדה במחלקת גיוס כספים.

יו"ר הנהלת ויצו, טובה בן דב: " הרעיון של משפחתונים החל לאחר השואה, כאשר ילדים חסרי קורת-גג ומשפחה הגיעו לויצו ולקיבוצים. ויצו הפכה להיות המשפחה של אותם ילדים. אנחנו דאגנו לבריאותם, לחינוכם ובעיקר להרבה-הרבה חום ואהבה. כשתסיירו בויצו ניר העמק תראו מקום מיוחד במינו. בית הספר זכה השנה ב- 5 כוכבי יופי, מבית ספר יוצאים מדי שנה בוגרים לשרת ביחידות עילית בצבא והופכים אח"כ לאזרחים מועילים ונאמנים בחברה הישראלית".

אסתר מור ציינה את הקשר החם של ויצו ומשפחת דלר: " ביוני 2008 פגשתי את הלן והיא אמרה לי שהיא רוצה להעניק משהו לויצו. אמרתי לה שאני מחפשת תורם למשפחתון. הלן הביעה את הסכמתה והיום אנו חונכים את המשפחתון".

טובה בן-דב ואסתר מור העניקו להלן דלר את סיכת "אשת חיל" על תרומתה הנדיבה. טובה בן דב ציינה כי הלן ראויה לסיכה לא רק בזכות התרומה, אלא בעיקר בזכות הלב היהודי החם.

הלן דלר: "אני מרגישה ברת-מזל שיש לי הורים כאלה וזוהי זכות גדולה לקרוא את המבנה על שמם. ההורים שלי תמיד לימדו אותי לתת לאחרים. אני מקווה שאני אהיה מורה נהדרת כמוהם גם לילדיי ומקווה שילדיי ימשיכו את מסורת הנתינה לזולת".
הביקור הסתיים בסיור באולם הספורט, במרכז המדעים ובחממה הפדגוגית.


משפחת דלר והנהלת ויצו העולמית גוזרים את הסרט.

התורמת הלן דלר עם טובה בן דב