אירוע הצדעה לקבוצות לטינו אמריקה

תנועת ויצו ערכה (5.1.10) אירוע הצדעה חגיגי למתנדבות הלטינו-אמריקה של התנועה.

6/1/2010

בין אורחי הכבוד, באירוע בו השתתפו 350 מתנדבות מכל רחבי הארץ, היו שגריר אורוגוואי בישראל, מר ברנרדו גרייבר ורעייתו  גב' קארן גרייבר; גב' אליאנה קראוולי, אשת קונסול ברזיל בישראל; וגב' הלנה אמיאל דה-גונזלס משגרירות ספרד בישראל. 

במהלך האירוע העניקו גב' טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, גב' יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל וגב' אסתר מור, יו"ר גיוס כספים בויצו העולמית את סיכת ויצו לגב' קארן גרייבר, רעיית שגריר אורוגוואי בישראל.

בפתיחת הטקס ציינה גב' יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל: "אני גאה להצדיע לכן זו הפעם השנייה והפעם לפתיחת חגיגות שנת ה-90 לויצו. לצד הגאווה על עשייה רבת השנים אנו מביטות קדימה. כוח הרצון של כולנו הוא זה שהופך את האגדה למציאות. כולנו חולמות על חברה צודקת ושווה. אתן ההוכחה החיה והנושמת כי אם נרצה באמת לא תהיה זו אגדה".
הגב' פלר הזכירה בדבריה את ההיסטוריה של הקמת ויצו בדרום אמריקה: "קבוצות הלטינו-אמריקה נוסדו בשנת 1972 על ידי ידידה להב ז"ל, שהצליחה לארגן קבוצה קטנה של 6 נשים שהיו מנהיגות ויצו בארץ מוצאן. מטרתן הייתה נתינה ואהבה למולדת ודרך ויצו הגשימו את חלומן. העלייה של שנות ה-70 הייתה מוצלחת מאוד בקרב הדרום אמריקאיות. קבוצות הוקמו כמעט בכל רחבי הארץ וכיום ישנן 23 קבוצות ב-20 סניפים. אתן מקרינות אהבה וחום לכל הסובבים אתכן. אתן סוחפות איתכן את כולם למען העשייה. תודה לכן!".
גב' פלר הודתה לגב' פרלה בלאט, המרכזת את כל פרויקט דרום אמריקה בויצו ישראל, על תרומתה רבת השנים לקבוצות השונות ואף איחלה לה מזל טוב ליום הולדתה.

גב' טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, שיבחה את גב' יוכי פלר על הארגון המוצלח של האירוע. בן דב: "אני זוכרת את הנאום של אניטה חמיטובסקי שהיתה הנשיאה הראשונה של ויצו אורוגוואי. בשנה שעברה היינו כאן 250 נשים והשנה כבר הגענו ל-350 נשים. מדהים לראות את כולכן בלב אחד, מאוחדות באהבה ובחום. זה ב-D.N.A. שלכן. נפלא לראות את הנאמנות שלכן לארץ, לציונות, האהבה לישראל. הלוואי שלנו הצברים תהיה את אותם הלהט והנחישות. אתן מודל שכל אחד ואחת יכולים ללמוד ממנו. אנחנו אוהבות אתכן ומאחלות לכן עוד הרבה שנים של בריאות טובה. תודה ענקית על כל תרומתכן".

יו"ר ויצו ישראל קראה את ברכתה של הגב' הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית, שנבצר ממנה להשתתף באירוע: "חברות יקרות, אתן מביאות אתכן מבית אמא ומבית סבתא את המחויבות וכל מה שהציונות מסמלת. המסירות שלכן כאן בארץ, העשייה הברוכה שלכן שנעשית בשמחת היצירה והידידות המופלאה השוררת ביניכן, מייחדת אתכן מקבוצות ויצו אחרות. אני מאחלת לכן המשך עשייה ברוכה בשמחה ובבריאות טובה".

מר ברנרדו גרייבר, שגריר אורוגוואי  בישראל: "תודה רבה לויצו על ההזמנה ועל כך שאפשרתם לי להיות חלק מהיום הזה. בשבילי זה כבוד להצדיע לנשות דרום-אמריקה, לנשים הפעילות כיום ולנשים בכל הזמנים, אשר העבודה והמסירות שלהן נתנו לויצו את השם הטוב ואת המוניטין העולמי. ויצו מגינה על החלשים ביותר בחברה. ויצו היא כמו אמא לחברה שרואה ומרגישה מה שאף אחד לא רואה. עבודתה ומטרתה של ויצו הן חלק בלתי נפרד מהתוכנית הסוציאלית של אורוגוואי. כמו פח השמן בחנוכה, שהספיק לשמונה ימים-  כך נשות ויצו שעם כל כך מעט עושות כל כך הרבה. אני מאחל לכולנו יצירתיות ודמיון והרבה חלומות שיתגשמו".

את האירוע המרגש ליוו בצד האומנותי מקהלת ויצו רון, מלי הראל, ענת גבע ולהקת "לוס אינדיוס".


שגריר אורגוואי ורעייתו חוגגים עם צמרת ויצו