אסיפת הנציגות של ויצו העולמית התקיימה בת"א בחודש ינואר

עשרות מנהיגות יהודיות מ-35 מדינות הגיעו לישראל לרגל האסיפה השנתית של ויצו העולמית.            

הנהלת ויצו:"רק קהילות יהודיות חזקות ומגובשות, השומרות על קשר אמיץ עם מדינת ישראל, יכולות להתמודד עם גלי האנטישמיות בעולם ועם הביקורת הבינלאומית על מדינת ישראל".

 

 13/01/2010

עשרות מנהיגות ויצו מ-35 מדינות ברחבי העולם – ביניהן ארה"ב, אוסטרליה, בריטניה, גרמניה, דנמרק, דרום אפריקה, הודו, פנמה, צ'ילה, צרפת, קנדה, שבדיה, שוויץ, ועוד - הגיעו לישראל, לרגל אסיפת הנציגות של ויצו העולמית. ויצו, תנועה ציונית בינלאומית לנשים מתנדבות, נוסדה לפני 90 שנה.

הדיונים במליאה יקיפו קשת רחבה של סוגיות אסטרטגיות. בין הנושאים שיעלו במושבים השונים: החינוך כתשתית אנושית, גיוס כספים בעידן של אי-ודאות כלכלית, התנהלות ארגונית בעיתות משבר, ויצו בזירה הבינלאומית ו....ציונות. תשומת לב מיוחדת תוקדש למעמדה הבינלאומי של ישראל בזירה התקשורתית ולתפקידה החשוב של יהדות-התפוצות בהתמודדות עם האנטישמיות ההולכת וגואה.

טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית:
"הנכס הגדול ביותר של העם בישראל ושל יהדות התפוצות הוא המשאב האנושי. אנו מסייעים במימון והקמה של מוסדות רווחה, חינוך וקהילה ברחבי ישראל, בדגש על אוכלוסיות נזקקות ולמען נשים וילדים בסיכון. ויצו מפעילה כ-800 מוסדות ושירותים בישראל ולמעלה מ- 50,000 פעוטות, ילדים, בני נוער וקשישים נהנים משירותיה. אנו מקדמים את מעמד האישה בישראל באמצעות חקיקה ומסייעים בחיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל. רק קהילות יהודיות חזקות ומגובשות, השומרות על קשר אמיץ עם מדינת ישראל, יכולות להתמודד עם גלי האנטישמיות בעולם ועם הביקורת הבינלאומית על מדינת ישראל".

הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית:
"דווקא בעיתוי זה, העובדה שמגיעות לישראל עשרות נשים מכל רחבי העולם, משקפת את אחדותנו וממחישה עד כמה אחדות זו חיונית על-מנת להתמודד עם התופעות המדאיגות של האנטישמיות הגדלה והולכת והשלכותיה".

לגלריית התמונות של האסיפה