הצמרת הכלכלית והמשפטית של ישראל בערב הגאלה השנתי של ויצו

ערב הגאלה השנתי של ויצו ישראל התקיים אמש יום ב', 8.3.2010, יום האישה הבינלאומי, בתיאטרון הקאמרי. בפני קהל תורמים, תומכים, מתנדבות ויצו ואורחים רבים, הוצגה לראשונה ההצגה עטורת כוכבים 'גטו'. כל ההכנסות של ערב זה יועברו לפרויקטים למען ילדים ונשים בסיכון המטופלים בויצו.

9/3/2010

השר יוסי פלד נשא דברים מרגשים. השר פלד סיפר על אביו, יענקל מנדלביץ',אשר נספה באושוויץ ואותו לא פגש מעולם. במהלך מלחמת העולם השנייה הוא נמסר על ידי  אימו למשפחה נוצרית, שם גדל כילד נוצרי עד לגיל 8. אימו שרדה שנתיים בבלוק 10 הידוע לשמצה של ד"ר מנגלה ובתום המלחמה הגיעה עם חיילי הבריגדה היהודית והשיבה אותו לחיק היהדות. לפני זמן מה כשביקר  עם ראש הממשלה בואנזה שבגרמניה ונשא שם נאום, הוא חשב על אביו ודימיין אותו יושב על ענן ומביט בבנו, ג'פקה מנדלביץ', אשר שרד את השואה, עלה לארץ והתיישב בקיבוץ נגבה, התגייס לצבא היהודים, שם שרת כשלושים שנה, לחם במרבית מלחמות ישראל, השתחרר בדרגת אלוף וכיום הוא שר בממשלת  ישראל. השר סיפר שבאותו הרגע הוא חש געגועים לדברים שמעולם לא הכיר: ליטוף ונשיקה של אב, סיפור לפני השינה, חיבוק אך הוא יודע שאביו אשר אותו לא ראה מעולם, מביט בו בגאווה.

בערב חגיגי זה הוכרז לראשונה כי יו"ר מגבית ויצו הנבחר יהיה עו"ד גדעון פישר, אשר מחליף את  היו"ר היוצא  מר חיים כצמן, יו"ר גזית גלוב.

קבוצת "גזית גלוב" תרמה 120,000 שקל לטקס בר/בת מצווה  המסורתי שמקיימת ןחתן חשראל למאות ילדים בסיכון,  שיתקיים באביב בגן הארכיאולוגי בירושלים.

'גטו', המחזה הישראלי החשוב הצליח מאד גם בעולם. הצגת הבכורה שלו התקיימה בשנת 1984, והמחזה נכנס  לקלאסיקה ישראלית. ההצגה הועלתה ב – 66 תיאטראות ברחבי העולם מטוקיו ועד לונדון.
את המחזה כתב יהושע סובול.  בימוי: עמרי ניצן.  שחקנים: איתי טיראן, נתן דטנר, רמי ברוך, אלי גורשטיין, עזרא דגן, הלנה ירלובה, אניה בוקשטיין, אלון דהן, גדי יגיל, חני פירסטנברג ועוד...

לגלריית הארוע המלאה