ריקי בליך בקמפיין בחירות חדש של ויצו למען ייצוג שוויוני של נשים בממשלה הבאה
·        
ויצו משיקה היום קמפיין אינטרנטי חדש בכיכובה של ריקי בליך למען ייצוג שוויוני של נשים במערכת הפוליטית ובממשלה שתקום.

·         הסרטון החדש שיופץ ברשת קורא לציבור לתמוך בקריאת ארגוני הנשים בראשות ויצו להבטיח כי לפחות 40% מהתיקים בממשלה הבאה יופקדו בידי נשים.

·         גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל: "הייצוג הדל של נשים בכל מוסדות השלטון ובתהליכי קביעת המדיניות מקומם. שיעורן הנמוך של נשים במערכת הפוליטית ממקם את ישראל בדרגה אחת עם מדינות העולם השלישי".תנועת ויצו משיקה היום סרטון אינטרנטי חדש בהשתתפות השחקנית ריקי בליך,  המעודד נשים לפעול ולהנהיג בזירה הציבורית וקורא  לציבור להצטרף למאבק להעלאת מספר הנשים שיכהנו בממשלה הקרובה. הקמפיין הושק לקראת הבחירות ולאור הייצוג הנמוך של נשים בכנסת ובממשלה, העומד על 20% בלבד וממקם את ישראל במקום ה-76 בין 102 מדינות בעולם. במקביל לסרטון, פנתה תנועת ויצו בשיתוף ארגוני הנשים נעמ"ת ואמונה, לראשי המפלגות הגדולות בקריאה שיפעלו להבטיח ייצוג של לפחות 40% שרות בממשלה הבאה.בסרטון החדש מוצגות שורה של סיטואציות קומיות מחיי היומיום של זוג הורים ממוצע (עודד סמו וריקי בליך),המבליט את יכולתן של נשים להוביל ולנהל משימות מורכבות בו זמנית ובהצלחה יתרה: בעבודה, כמנכ"לית חברה בינ"ל, בקהילה ובניהול המשפחה . בסרטון, בליך עונה לטלפונים באמצע הלילה, מוכרת מניות ביפנית במקביל לטיפול בילדים, מנהלת את ענייני הבנק ועוד. בסוף הסרטון פונה בליך לצופות וקובעת כי במידה שהממשלה היתה מנוהלת על ידי נשים וכמו נשים, מרבית הבעיות הלאומיות כנראה היו נפתרות. הסרטון מפנה לאתר ויצו בו מוצג המכתב שנשלח לראשי המפלגות להצטרפות לדרישה לשלב יותר נשים בהנהגת המדינה, בכתובת:
http://www.wizo.org.il/maavakגילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל, אשר מובילה את הקמפיין, אמרה היום
: "הייצוג הדל של נשים בכל מוסדות השלטון ובתהליכי קביעת המדיניות מקומם וחייב להשתנות. בממשלת ישראל הנוכחית מכהנים 31 שרים ,מתוכן שלוש שרות בלבד- 9%. בקבינט המדיני-בטחוני לא חברה אפילו לא שרה אחת. לעומת זאת, במדינות אירופה ואוסטרליה שיעור הנשים החברות בקבינט הממשלתי מגיע לכ-50% . בפינלנד, בדרום אפריקה, בשבדיה ובהולנד ייצוג הנשים בקבינט גבוה מ – 40% . שעורים נמוכים  אלו ממקמים את ישראל בדרגה אחת עם מדינות העולם השלישי . עלינו לפעול לקידום שוויון מלא בכל תחומי החיים ועל הממשלה ליישם זאת בפועל. המאבק להשגת שוויון מגדרי הוא  אתגר חברתי ולאומי משותף לכולנו".