חתן פרס נובל שכטמן גילה לנציגות ויצו את סוד ההצלחה המדעית שלו

חתן פרס נובל בכימיה, פרופ' דן שכטמן ואיש העסקים ושגריר ישראל באו"ם לשעבר , דני גילרמן ואישתו ג'ניס, היו בין אורחי הכבוד באירוע הפתיחה של מליאת ויצו העולמית, המתכנסת השבוע במלון הילטון תל אביב. מאות נציגות מפדרציות ויצו מעשרות מדינות בעולם הגיעו לישראל לדון בסוגיות מרכזיות הקשורות למצב ישראל בעולם ובדרכים לתמיכה בחברה הישראלית. בין המשתתפות חנה פאליק, נשיאת ויצו ארה"ב,
ומבעלי רשת חנויות דיוטי פרי מהגדולות בארה"ב.


לצד נשיאת ויצו העולמית, הגב' טובה בן דב ויו"ר הנהלת ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי- פרופ' שכטמן היה הנואם המרכזי במושב הפתיחה של אסיפת הנציגות. במהלך הרצאתו סיפר שכטמן למשתתפות כי לאחר שסיים את התואר הראשון שלו בטכניון לא הצליח למצוא עבודה ובלית ברירה חזר לאקדמיה והמשיך לתואר שני. רק במהלך לימודי התואר השני התאהב במדע והחליט לפצוח בקריירת מחקר אקדמית – שהובילה אותו לזכייה בפרס נובל לכימיה.


יו"ר הנהלת ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי אמרה כי שכטמן מביא כבוד גדול לישראל אך עד אשר לא תהיינה יותר נשים בקדמת המחקר והמדע המשימה לא תושלם. "ישראל חיבת להשקיע גם ביצירת מנהיגות נשית במדע כדי שלצידו של שכטמן יעמדו יותר חוקרות ומדעניות שבעבודתן מציבות את ישראל בחזית העשייה", הוסיפה פרופ' לזובסקי.