טקס נטיעות ט"ו בשבט בכפר הנוער ויצו ניר העמק

21/01/2013

 

כפר הנוער ויצו ניר העמק עטה לבוש ירוק וביום ראשון 20 בינואר 2013, חגג עם אנשי המינהל לחינוך התיישבותי את נטיעות ט"ו בשבט.

ד"ר יחיאל שילה, מנהל המינהל לחינוך התיישבותי נסע צפונה בראש המחנה שמנה שני אוטובוסים  לויצו ניר העמק, לחגוג עם אנשי המינהל לחינוך התיישבותי, חברי הנהלת המינהל, מפקחים, ועובדי המשרד באגפים השונים את חג האילנות. 

אסתי כהן ,חברי ההנהלה ואנשי צוות הכפר, קיבלו את האורחים בארוחת בוקר חגיגית שלאחריה החל טקס החג באודיטוריום המחודש והמשופץ. את הטקס פתחה להקת המחול החיננית של בנות העמק ולאחריה ברכו ד"ר יחיאל שילה שציין כי כפר הנוער ויצו ניר העמק משמש דוגמא ומופת לכפר נוער חינוכי, המשלב ומחנך לערכי אדם וטבע וכן הדגיש את הקשר הטוב עם ויצו העולמית. משה ביטמן ברך בשם ויצו העולמית. חבורת הזמר הצעירה של הכפר סיימה את החלק הראשון של היום והנעימה במחרוזת חג ולאחריה נשאה דברים חגיגיים מנהלת הכפר אסתי כהן, ברכה את קהל המוזמנים וציינה את שיתוף הפעולה המבורך והפורה הקיים בין המינהל לחינוך התיישבותי לויצו ניר העמק.

קהל האורחים עשה דרכו להר הקפיצה בנצרת, בהדרכתו של אשר בן מנהל חט"ב של ויצו ניר העמק. אשר, מדריך טיולים מוסמך המתמחה בעיקר באזור עמק יזרעאל, ריתק את הקהל בהיסטורית המקום בעבר ובהווה ומקומו של משק הפועלות החקלאי של ויצו שהוקם בעמק בשנת 1923 במסגרת התפתחות עמק יזרעאל.

בחלק השלישי והמסיים של היום נטעו האורחים בפינות שונות של הכפר שתילים רכים ועצי פרי ועצי נוי שיהפכו ברבות הימים לאילנות מצלים.

גולת הכותרת של הנטיעות, הייתה התכנסות האורחים בגן האקולוגי-אורגני הנבנה בימים אלה, תרומת נשות ויצו אורוגואי. ד"ר יחיאל שילה התכבד בנטיעת העץ הראשון בגן המרהיב. עץ זית אשר זכה לברכת רב העיר עפולה שאיחל שנטיעה זו תסמל את בוא השלום המיוחל. 

120 האורחים נפרדו בארוחת צהרים חגיגית בחדר האוכל של הכפר, ארוחה שסיימה יום חג של אירוח למופת עליו ניצחה מנהלת הכפר ואנשי צוותה והתלמידים המסורים.