פוליטיקה לגברים בלבד

ויצו בקריאה לראשי כל המפלגות:
"היעדר ייצוג נשים במו"מ הקואליציוני משקף הלך רוח שוביניסטי "

תנועת ויצו משגרת הבוקר קריאה חריפה לרה"מ נתניהו וליו"ר יש עתיד ולראשי כל המפלגות השותפות למו"מ הקואליציוני במחאה על היעדר ייצוג נשים במשא ומתן. גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל קוראת להפסיק את הדרת הנשים מהמרחב הפוליטי ודרשה לשלב נציגות בצוותי המו"מ.
לדברי אשרת, הדרת נשים מהמשא ומתן הקואליציוני משקפת הלך רוח שוביניסטי המקבע תפיסה מעוותת שרק גברים יכולים להכתיב את סדר היום ולנהל את העניינים. דחיקתן של נשים משלב כה מכריע של גיבוש עקרונות היסוד של הממשלה הבאה והרכבה, ושלילת יכולתן להשפיע על עיצוב אופייה המדיני, חברתי והביטחוני של ישראל, עלול לגבות מחיר יקר מכולנו.
בפנייתה תוקפת אשרת את ראשי המפלגות וטוענת כי ריפוד צוותי המו"מ במשפטנים ובמקורבים בלבד ממזער את התהליך הדמוקרטי ופוגם בעקרונות השוויון והצדק. "על כולנו לפעול לכך שהרכב צוות המו"מ וכמובן הרכב הממשלה ייתן ביטוי הן לשיעורן ולמרכזיותן של נשים בחברה הישראלית והן לעמדות ולתפיסות עולמן בכל התחומים". הייצוג הדל של נשים בכל מוסדות השלטון ובתהליכי קביעת המדיניות ממקם את ישראל בדרגה אחת עם מדינות העולם השלישי ואילו במדינות בעלות ייצוג נשי גבוה הוכח שיפור משמעותי בכל תחומי השלטון והמדיניות.
את הקריאה מסכמת אשרת: "לא ייתכן שבכל פעם שיש אירוע בסדר גודל לאומי יושבת חבורה מצומצמת של גברים שמקבלת החלטות גורליות על חיינו. עלינו לחתור לחברה שוויונית ומתוקנת והחובה מוטלת בראש ובראשונה על הממשלה והעומדים בראשה- אנו קוראות לכם לתקן את העוול שנעשה ולפעול לאלתר למינוי נשים בצוותי המו"מ.
פניה לראש הממשלה הסכם הקואליציוני 04 02 13