סגן נשיא מחוז הסה בגרמניה ערך ביקור במעון יום של ויצו

19.02.2013

מר יורג וו האן, סגן נשיא מחוז הסה  בגרמניה, המשמש גם כשר המשפטים והשר לענייני אינטגרציה במחוזו, ביקר השבוע במעון הרב תכליתי של ויצו ביפו. השר נמצא בארץ לביקור רשמי, וסיורו במעון נערך הודות להיכרות אישית של גב' דיאנה שנבל, נשיאת ויצו גרמניה עם השר ולאור התעניינותו המיוחדת בנושא אינטגרציה.

 

במעון יפו מתחנכים וגדלים, זה לצד זה, כ-90 ילדים יהודים וערבים מהעיר יפו והוא מהווה מודל בתחום החינוך בגיל הרך.
 
יחד עם מר האן השתתפו בביקור צוותו המקצועי, נציגת שגרירות גרמניה בישראל, גב' הייקה קאולס ומר שינדלר בעלה של הגב' דיאנה שנבל, תומך נלהב בפעילות של אשתו ובויצו.

פרופ. רבקה לזובסקי, יו"ר הנהלת ויצו העולמית וגב' חסידה דנאי יו" האגף לגיל הרך אירחו את המשלחת וקיבלו את פני האורחים בחום ובמאור פנים.  מנהלת המעון, יעל גאולה וצוותה- הכולל כעשרים גננות, מטפלות ועובדות סוציאליות ספרו למשלחת אודות המעון וסוד הצלחתו. ההסברים שניתנו על פועלה של ויצו בתחום החינוך, על הייחודיות של מעונות מעורבים כגון זה, על הבעיות החברתיות ופתרונות אפשריים, על צוות העובדות המיוחד, על הגישה ההוליסטית , על אווירת ה"שכונתיות" והמשפחתיות שבמעון, על העובדה שתכנית הלימודים מתקיימת בשתי השפות ערבית ועברית במקביל, על אופן הקשר עם ההורים ועוד ועוד פתחו בפני מר האן הצצה אל עולם מרתק, לא פשוט ומפגש עם פן אחר ומיוחד של ארצנו.

מעין זירה קטנה ומיוחדת של חיים בצוותא, תוך שיתוף פעולה והבנה של הזולת, תוך נתינה הדדית ולמידה כל העת. יש שקוראים לזה  ש ל ו ם  ועם המסר הזה וגם עם צרור של מתנות – ציורי הילדים לרגל יום המשפחה, עזב האורח הנכבד את המעון והמשיך במשימתו הדיפלומטית.