גאווה לויצו: כפר הנוער ויצו נהלל זכה בפרס החינוך של המנהל לחינוך התיישבותי בקטגוריית פנימייה מצטיינת

 

19.03.2013

דוד חורש, מנהל הכפר: " הפרס מסב גאווה גדולה לחניכינו ולצוות המסור אשר עובדים במסירות ובאהבה במטרה להוביל את בני הנוער להצלחה "

פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר הנהלת ויצו העולמית:  "גודלה של העשייה החינוכית בנהלל ובכל כפרי הנוער של ויצו היא מקור גאווה לכולנו "

גאווה גדולה לויצו ולמערכת החינוך שלה: כפר הנוער ויצו נהלל זכה השבוע בפרס החינוך של המינהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך על הצטיינות פנימיית הנוער בכפר. גם כפר הנוער ויצו נחלת יהודה העניק כבוד לויצו בזכייה בקטגוריית מנהל המטבח המצטיין, שהוענק לאמנון קוזצ'י, שעובד בויצו שנים רבות.

בטקס מכובד ורב רושם שנערך בכפר הנוער מאיר שפיה בצפון הארץ, העניק, ד"ר יחיאל שילה, העומד בראש המנהל לחינוך התיישבותי את פרס החינוך לדוד חורש, מנהל כפר הנוער ויצו נהלל ולדורון הושמנד, מנהל הפנימייה. הפרס ניתן בנוכחותם של משתתפים רבים, מפקחי משרד החינוך ונציגי מוסדות החינוך מכל רחבי הארץ וביניהם  חניכי הפנימיות. מטעם ויצו השתתפה ד"ר מיכל רותם, מנהלת אגף החינוך. 

המינהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך מפקח על בתי הספר האזוריים בכל הארץ ועל כפרי נוער ופנימיות חינוכיות.  פרס החינוך מוענק מידי שנה למוסדות חינוך, אנשי חינוך ועובדים המייצגים עשייה חינוכית במיטבה ומצוינות בחינוך ומטרתו לחשוף את העשייה החינוכית המתקיימת במוסדות החינוך, לעודד ולהוקיר את פועלם. חברי ועדת השיפוט של הפרס קיבלו המלצות רבות ובחרו את המצטיינים ביותר לאחר שסיירו במוסדות החינוך, ראיינו את המועמדים וקיימו הערכה מקצועית על פי קריטריונים אחידים שפורסמו. הפרס ניתן ל- 17 מוסדות חינוך בית ספריים ופנימייתיים, אנשי חינוך ועובדים, וויצו  כאמור זכתה לשני פרסים.

בנימוקים לפרס כתבו חברי הוועדה : "הפרס ניתן לפנימיית כפר הנוער ויצו נהלל על פועלו ליצירת מקום חינוכי פנימייתי המשמש חממה לימודית-ערכית. המסייע לתלמידיו ללמוד ולהתקדם. מעודד לשיפור ההישגים הלימודיים והחינוכיים. על טיפוח סביבה חינוכית שיש לה השפעה על התנהגותם של התלמידים, על  אוירה של דרך ארץ וכבוד הדדי ועל מגוון תכניות  חברתיות  שמטרתן טיפוח  ערכים, אמונה ביכולת ומניעת נשירה. על בניית צוות חינוכי מסור ומקצועי המשמש מסגרת חינוכית חשובה, בית חם ותורם ליצירת אוירה משפחתית נעימה, שבה התלמידים זוכים לאוזן קשבת ולסיוע בהתמודדות עם אתגרים."

דורון הושמנד מנהל הפנימייה סיפר : "בפנימייה מתחנכים כ - 250 חניכים המגיעים מכל הארץ, ובכללם  79 חניכים מפרויקט נעל"ה (נוער עולה לפני הורים). אנו רואים חשיבות רבה בקשר עם הקהילה ולכן אנו מעודדים יציאה וקשרים עם התלמידים האקסטרנים הלומדים בבית הספר ומתגוררים בעמק. בפנימייה פועל מרכז העשרה לפיתוח מיומנויות למידה ותגבורים לימודיים הניתנים לחניכים ללא תשלום על ידי מורים במקצועות השונים. בנוסף, פועלים בפנימייה חוגים רבים ומגוונים, לצד האקדמיה לספורט הפועלת בשיתוף עם מכבי חיפה והמועצה האזורית עמק יזרעאל."

דוד חורש, מנהל כפר הנוער ויצו נהלל הודה על קבלת הפרס ואמר: "הפרס מחזק את ה'אני מאמין' של הכפר,  אשר עוסק – בחזון ובמעשה  - במתן הזדמנות שווה לכל תלמיד לפתח את כישוריו כאדם אחראי החש שייכות ומחויבות לחברה, קהילה ולמדינה בה הוא חי. הפרס מסב גאווה גדולה לחניכינו ולצוות המסור, ובראשו מנהל הפנימייה, דורון הושמנד, אשר עובדים במסירות ובאהבה במטרה להוביל את בני הנוער להצלחה. "

ד"ר יחיאל שילה, מנהל המינהל מציין כי: " הזוכים בפרס משתייכים לקבוצה איכותית של אנשי חינוך ומוסדות חינוך המציגים מודל של הצלחה פדגוגית בהישגים לימודיים, בהנחלת ערכים, בטיפוח אקלים חברתי ובגיבוש צוות מקצועי מסור". ד"ר שילה מוסיף כי "העשייה החינוכית מאפשרת למורים, למחנכים ולאנשי הצוות לגעת בנפשו של התלמיד ולהשפיע עליו ואתם עושים זאת ברגישות, באהבה ובמסירות. אני גאה שאנשים כמותכם עובדים במוסדות החינוך של המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי".

ד"ר מיכל רותם, מנהלת אגף החינוך בויצו ברכה את הנהלת הכפר: ".צוות עובדי הפנימייה: המדריכים, אמהות הבית, אנשי הטיפול, עובדי המטבח בראשות דורון הושמנד ודוד חורש עושים עבודתם קודש. הם בונים בית חם לחניכי הפנימייה. פרס הפנימייה המצטיינת הוא פרס אישי לדוד חורש, איש חינוך ומעשה, שקשר את חייו עם נוער שגורלו לא שפר עליו. במנהיגותו הוא מהווה דוגמה אישית לכל עובדיו". 

פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר הנהלת ויצו העולמית ברכה את אגף החינוך, הנהלת כפר הנוער ויצו נהלל וכל הצוותים המקצועיים והחינוכיים ואמרה: "גודלה של העשייה החינוכית בנהלל ובכל כפרי הנוער של ויצו היא מקור גאווה לכולנו. ויצו גאה לחנך דור נפלא שערכי ויצו והציונות נטועים בו עמוק אשר תורם לחברה ולמדינה. פרופ' לזובסקי ברכה גם את פדרציות ויצו הדסה קנדה ופדרציית אנגליה אשר תומכות בכפר הנוער.


 


בתמונה מימין לשמאל: יחיאל שילה- מנהל המינהל לחינוך התיישבותי, דוד חורש – מנהל כפר הנוער ויצו נהלל,
דורון הושמנד – מנהל הפנימייה בויצו נהלל, שמעון מיטלמן – המפקח על הפנימייה במינהל לחינוך התיישבותי,
ד"ר אלישבע טסלר – מפקחת כוללת המינהל לחינוך התיישבותי, ד"ר מיכל רותם – מנהלת אגף החינוך בויצו
ומנחה האירוע