מעון יום חדש של ויצו יוקם בביה"ח רמב"ם בחיפה- תרומת רות רפפורט

19.05.2013

בסיור שערכה  הגב' רות רפפורט עם קבוצת מבקרים מג'נבה במעון ויצו בחיפה הנושא את שמה,  בהשתתפות טובה בן דב, נשיאת ויצו העולמית וחסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך הודיעו כי המעון החדש ישרת את עובדי ביה"ח וילדי הסביבה וייקרא ע"ש מיכל מודעי ז"ל  

ביום חמישי האחרון נחגגה בבית החולים רמב"ם השקת בית החולים לילדים ע"ש רות רפפורט, שעדיין לא הושלם. האירוע התקיים באתר הבנייה לרגל יום הולדתה ה־89 של הגב' רות רפפורט, חברה ותומכת אדוקה של ויצו שנים רבות.

בטקס, בו לקחו חלק שרת הבריאות יעל גרמן, ראש עיריית חיפה יונה יהב, משפחת רפפורט, מנהלי ביה"ח רמב"ם ומכובדים נוספים, ציינו ברמב"ם את השלבים האחרונים לקראת סיום בניית בית החולים החדש לילדים ע"ש רות רפפורט.

לאחר הטקס ביקרו הגב' רות רפפורט, יחד עם קבוצת מבקרים שהביאה עימה מג'נבה בהשתתפותן של טובה בן דב, נשיאת ויצו העולמית וחסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך, במעון רפפורט, על שמה של רות בשכונת רמת אלון בחיפה. במהלך הסיור סיפרו רות רפפורט וטובה בן דב כי משפחת רפפורט תרמה גם להקמת מעון חדש בבית החולים רמב"ם, שישמש את ילדי עובדי ביה"ח וילדי הסביבה. המעון ייקרא ע"ש מיכל מודעי ז"ל, נשיאתה ה-4 של ויצו העולמית.

המפקחת דליה דרזנר, מנהלת המעון עליזה וצוותה קיבלו את האורחים החשובים בחום ובשמחה, הילדים הגישו זרים וסלי ביכורים, רקדו ושרו עימם במסגרת חגיגות חג השבועות.

משפחת רפפורט עומדת מאחורי הקמת מוסדות חשובים רבים בישראל ותומכת בפרויקטים רבים של ויצו החל ממעונות היום שלה, דרך ביה"ס וכפרי הנוער שבניהולה וכלה בפרויקטים חברתיים נוספים למען ילדים ונוער בסיכון. לאורך השנים תרמה משפחת רפפורט לחידוש פנימיות ויצו ברחבי הארץ ולהקמת מעונות יום. תרומתם לבניית מעון ממוגן הקסאמים הראשון בישראל אשר נמצא בעיר שדרות, לא תשכח לעולם- בזכותה ילדים רבים יכולים לגדול בשקט ובביטחון.

טובה בן-דב הודתה לגב' רות רפפורט בשמה של ויצו: "רות וברוך בעלה ז"ל חברים נאמנים של פדרציית ויצו שוויץ ותמכו לאורך השנים תרומה אדירה למדינת ישראל ולחיזוק החברה הישראלית כולה. בזכות פועלם ותרומתם מצליחה ויצו לממש את חזונה בצמצום פערים ובמתן שוויון הזדמנויות בחינוך. אנו מודים לך ואוהבים אותך".

חסידה דנאי ברכה את האורחים ואמרה "כי זהו עונג מיוחד לארח אותם בחג השבועות על מנת לחוות  מקרוב על העבודה הייחודית הנעשית במעונות בויצו . אנו מקדישים רבות לנושא תזונה בריאה ומקיימים סדנאות משותפות עם הורי ילדי המעון.
"אני אישית מודה מקרב לב לגב' רות רפפורט על השקעתה הרבה והיחס במיוחד למעונות ויצו".