מהמחלבה לילדים, מראש הממשלה למרכז הנוער של ויצו

הנהגת  פדרציית ויצו ארה"ב מפלורידה הגיעו לסיור בארץ יחד עם בני זוגם. בדרך עברו בעפולה, בראשון לציון, ברמת-גן ובירושלים, וספגו מקצת מטעמיי ויצו השונים.

13/5/2010

בויצו ניר העמק, כפר הנוער של ויצו הסמוך לעפולה, זכו ביום שני האחרון לביקור של משלחת גדולה מפדרציית  פלורידה, ארה"ב. חברות ויצו ובני זוגם חנה וסיימון פאליק, ג'ודית והורסיו גרויסמן, אניטה פרידמן ואמה פרלה ויינברג, מרסדס ומנחם איבצר, בברלי וג'וי קופלוביץ, לינדה ועזרא כהן ובני משפחותיהם הגיעו לחנוך את המחלבה שתרמה משפחת איבצ'ר למקום. הגב' חנה פאליק נכנסה זה עתה לתפקיד נשיאה-עמית של פדרציית ויצו ארה"ב, והחליפה בתפקיד את הנשיאה הפורשת הגב' מרצדס איבצ'ר, שתמשיך לכהן כנשיאה המייסדת של ויצו מיאמי.

בויצו ניר העמק לומדים ילדים אשר מגיעים בחלקם מעוטת-אמצעים. הילדים מגיעים, כל אחד בתחומו, להישגים לימודיים ולמיצוי יכולותיהם. בויצו ניר העמק יש רפת עם פרות חולבות וייצור חלב לאורך כל השנה. משפחת איבצ'ר החליטה להקים מחלבה לימודית מתקדמת שתופעל ע"י מומחים, אשר תייצר גבינות מהחלב שמייצר הכפר. הכוונה שהכספים שיתקבלו ממכירת אותן גבינות ישמשו גם מקור כספי לניר העמק. בנוסף יזכו הילדים להתמחות במקצוע לאותם ילדים המעוניינים להתמחות בכך. לאחר הארוח, גמלו חברי ההנהגה למארחים והזמינו את ילדי הפנימיה לארוחת ערב שכללה ברביקיו ומוסיקה.

את המזוזה למחלבה החדשה קבע  הרב שמעון רוזנברג שבתו וחתנו נהרגו בפיגוע במומביי. משמח מאוד היה לשמוע את התורמים, כמה הם נרגשים מעשיית הילדים ומהזכות המאפשרת להם  להשפיע על עתידם המקצועי.

למחרת היום, סיירה הקבוצה בבסיס חיל-האוויר פלמחים ולאחר מכן ארחה יו"ר האגף לגיל הרך, הגב' חסידה דנאי, את המשלחת במעון ויצו בראשון-לציון, שבחסות ויצו מיאמי. במעון פגשו ילדים קטנטנים, הנהנים ב-3 ארוחות וחוגי העשרה רבים. בסיור שמעו האורחים ממפקחת המעון , רחל סרור, על כך שהמעון פעיל שעה נוספת בכל יום- החל מהשעה 07:00 בבוקר ועד לשעה 17:00- וכיצד בויצו מתכננים להאריך עוד את שעות הפעילות ולהוסיף ארוחה רביעית!

בשעות אחה"צ ביקרה המשלחת במרכז הקהילתי ויצו מיאמי- ביץ' שברמת גן. נערך טקס שבמהלכו הופיעו ילדות מחוג הבלט שבמקום, בנות בגילאי 5-7. לאחר הדברים של נציגי השכונה, חנה פאליק וטובה בן-דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, נערך טקס הסרת הלוט של הקומה השלישית, שנתרמה ע"י משפחת פאליק. בקומה השלישית חדרי חוגים, סטודיו וחדרי פעילות של המרכז, חדר המשמש כצהרון וכן חדר לפעילות תנועת הנוער במקום וחוגים שונים לילדים ולמבוגרים. בתום הסיור בין הפעילויות השונות במרכז,  הסתיים הביקור באירוח בתקרובת עשירה שהמשלחת ארחה את כלל המשתתפים בפעילות.

ביום שלישי בערב נפגשה המשלחת עם ראש הממשלה, בינימין נתניהו במרכז הרב, בירושלים.
היום, יום ירושלים, עולים האורחים לירושלים וישתתפו במצעד, כשהם נושאים דגלים של ויצו. אכן סדר יום גדוש ומלא- ענין, במהלכו ספגו מקצת מטעמיי ויצו השונים, הפרושים בכל הארץ.

 





הסרת הלוט במחלבה החדשה.


חברי המשלחת עם יו"ר הנהלת ויצו העולמית.

גוזרים את הסרט.

השלט החדש בקומה השלישית שנחנכה  במרכז מיאמי ביץ' ר"ג.

חברי המשלחת עם נשיאת ויצו העולמית.

מרצדס איבצ'ר, חנה פאליק והלנה גלזר.

הסרת הלוט במחלבה החדשה.