ויצו ישראל גאה לחגוג בני מצווה ל- 600 ילדים ממשפחות חד הוריות

600 ילדים מרחבי הארץ יזכו לחגוג בר/בת מצווה בטקס מיוחד בכותל המערבי, בחסות ויצו ישראל המציינת 90 שנים לקיומה ופעילותה.

25/5/2010

הילדים יגיעו מרחבי הארץ ויקיימו סיורים בירושלים, טקס עלייה לתורה ברחבת הכותל ומסיבה חגיגית במרכז דוידסון. אירוע בני המצווה של ויצו נערך בזכות תרומותיהם של חנה וסיימון פאליק, אגודת ידידי ויצו וחיים ודר' שלומית כצמן.
מידי שנה חוגגת ויצו ישראל בני מצווה לילדים ממשפחות חד הוריות ומשפחות שידם אינה משגת לממן את החגיגה בעצמם. חגיגת בני מצווה הוא אחד הרגעים המרגשים בחייה של המשפחה היהודית, שבה עוברים הנער והנערה מילדות לבגרות, ומקבלים על עצמם עול מצוות.
השנה, שנת ה- 90 לויצו, תתקיים חגיגה מרכזית, ל- 600 ילדים, בכותל המערבי, שמהווה סמל חשוב במורשת היהודית. החגיגה היא פרי יוזמתה של הגב' יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל, שרואה חשיבות רבה בקיומו של אירוע מרגש, לילדים שאותם ויצו ישראל בחרה לטפח. לכל אחד מהילדים יש סיפור אישי קשה, שהוא נושא איתו. לחלק מהילדים זו הפעם הראשונה שחוגגים לו יום הולדת, אחרים מקבלים בפעם הראשונה מתנות, ומרביתם מבקרים בפעם הראשונה בחייהם בירושלים. חווית חגיגת בני המצווה בירושלים, תלווה את הילדים שנים רבות. 
מתנדבות ויצו בסניפי ויצו ישראל איתרו את הילדים, מקרית שמונה בצפון ועד דימונה בדרום, ונמצאים בעיצומם של ההכנות לחגיגה המרכזית, שתתקיים ביום שני, 31.5.2010.
בבוקר יגיעו הילדים מלווים בהורה, לסניפים ויתקבלו ע"י המתנדבות המקומיות בארוחת בוקר. כל אחד מהילדים יקבל חולצה לבנה חגיגית וכובע. בסניף ימתין לילדים אוטובוס שיסיע אותם לגבעת התחמושת, שם יקבלו את הילדים צוות ויצו ישראל, שיברך אותם ויעניק לכל ילד שי. הבנים יקבלו תרמיל גב ובו תפילין, טלית וסידור, והבנות יקבלו תיק גב ובו פמוט כסף ושרשרת עם תליון מגן דוד. בתיקים יהיה גם כיבוד קל.
בנקודה זו יצטרפו לאוטובוסים מדריכים של מורשת הכותל, שיובילו את הילדים לסיורים חווייתיים ברובע היהודי בירושלים. במהלך הסיורים יבקרו הילדים באתרים, שחקן יתאר את ההתרגשות לקראת העלייה החגיגית לירושלים ותתקיים הפעלה בין דורית של הורה וילד. נגן ירומם את רוחם לקראת טקס בני המצווה. 
בשעות אחה"צ יגיעו הילדים לכותל המערבי, לטקס הנחת התפילין והעלייה לתורה.
כל ילד יקבל תעודת בר / בת מצווה אישית חתומה ע"י רב הכותל המערבי.
בתרועת שופרות  יובלו בני המצווה למרכז דוידסון, שם ימתין להם מעגל מתופפים ענק שישמח את החוגגים. בהמשך הילדים יוזמנו לארוחת ערב.
החגיגה המרכזית תגיע לשיאה בגן הארכיאולוגי במרכז דוידסון. הטקס יפתח בברכות של יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל, שיזמה את האירוע, הרב הראשי לישראל הרב מצגר, וח"כ ציפי לבני. בהמשך יתקיים מופע בהנחייתו של עודד מנשה והזמר שי גבסו.
מתנדבות ויצו גאות, מתרגשות ורואות כמצווה לחגוג חגיגת בני מצווה.