ויצו ישראל גאה לחגוג בני מצווה ל- 600 ילדים ממשפחות חד הוריותבאמת צריך היה להיות כאן, בירושלים הבנויה, יחד עם 600 ילדים המלווים ב-600 הורים, כדי להרגיש. והרגשות עלו וצפו, עלו הדמעות ונשנק הגרון.

1/6/2010

ליקטנו מעט רשמים... מהורים - אבא ואמא, מתנדבות, מלווים וכמובן מחוויות חתני בר/בת המצווה:

יעל מקרית שמונה, אמא לחתן בר-מצווה: "אני עם דמעות בעיניים. הארגון, מתחילת הטיול, היה מצוין, לפי לוח זמנים. בויצו דאגו לכל הפרטים הקטנים ביותר- אם זה סוכריות לנסיעה, שתיה, פירות, עוגיות. למרות שכל אמא דאגה לבן שלה, גם בויצו דאגו לילדים, כאילו הם ילדים שלהם. כשהגענו לכותל התחילו לזלוג לי דמעות מהעיניים. לא יכולנו לצפות למתנה שכזו ולמעמד שכזה. זה מיוחד במינו".

אביב, חתן בר מצווה מקרית שמונה: "זה היה ממש כיף ומרגש. כשהגענו לכותל, עשו לנו טקס מרגש- הוצאנו את ספר התורה ושרנו שירים. זה היה באמת יפה לראות את כל הילדים מכל הארץ עם התפילין והטלית. אספר לילדים בכיתה שהיה כיף".

בועז, מנהל יחידת ההתנדבות בקרית שמונה: "העירייה סייעה לויצו בפרויקט. את כל הפרויקט הובילה חווה, יו"ר סניף ויצו המקומי. הלכה עם האמונה שלה לכל התורמים ואין אחד שלא התגייס לסייע או לתת. הגיעו 21 חתני בר מצווה מקרית שמונה. לפני כשבועיים היתה להם פגישה עם ראש העיר. סיפרנו להם על כל אחד מהפרויקטים שויצו עושה ברמה המקומית וברמה הלאומית. ולראיה- כל ההורים הצטרפו כחברים בויצו כאות הוקרה על הפעילות המבורכת הזו. ראוי לציין את הארגון והסדר המופתי בכל הפרטים הקטנים שלאורך היום כולו. רק שכחו מזגן....".

דוד, אבא של חתן בר מצווה, מאזור: "היה מעולה. יום יפה מאוד. עבודה טובה. הילדים קיבלו תפילין. השקעה ענקית קיבלנו הסברים יותר מדויקים על הכותל ועל המשמעות של ירושלים. תמשיכו כך!".

שילה, חתן בר מצווה מאזור: "היה כיף מאוד. תודה רבה. שתמשיכו ככה לכל הילדים במדינה".

אריאלה, יו"ר סניף ויצו בירושלים: "זה אירוע חשוב מאוד. ישנה כאן אחת האמהות, שאמרה לי כולה נפעמת, כי זה הדבר הכי חשוב שקרה לה בחיים.".

אמא מירושלים: "תודה רבה לויצו על הארגון היוצא מהכלל. הטקס מרגש ברמות יוצאות דופן. הסיורים היו מאלפים. הילדים עם חיוך על הפנים. להוריד את הכובע בפני ויצו. צריך להיות פה כדי להרגיש".

תהילה, כלת בת-מצווה מירושלים: "היינו במנורת הזהב. סיירנו בעיר העתיקה ולמדנו את ההיסטוריה של מדינת ישראל וחשיבותה לעם היהודי. איך כל הכובשים החריבו אותה וכל פעם נבנתה מחדש".

אחיה, גם הוא חוגג בר מצווה: "היו כאן ילדים מכל הארץ- מעכו, חיפה, טבריה, קרית מלאכי ועוד. ויצו השקיע מעל ומעבר".

אביהם גם הוא שפע מחמאות: "ארגון יוצא מהכלל. מרגש ברמות יוצאות מהכלל. ויצו השקיע מעל ומעבר".

יום שלם, גדוש ועמוס בחוויות הוא שהביא לאותן מחמאות והשתפכויות. באמת צריך היה להיות כאן כדי להרגיש. והרגשות עלו וצפו, עלו הדמעות ונשנק הגרון. ביום החם (תרתי משמע) של השנה, עלו האוטובוסים לירושלים, מכל קצוות הארץ, אוטובוס לכל סניף, עלו ובאו ירושליימה. סיורים בירושלים העתיקה ע"י הקרן למורשת הכותל, עלייה לתורה ברחבת הכותל, ארוחת ערב מכובדת וחגיגה מרכזית במרכז דוידסון, עם הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, תורמים מחו"ל, חברות הנהלת ויצו, מתנדבות ואמנים אורחים.
הטקס המרכזי החל לאחר שהילדים סיימו את הנחת התפילין, השירים והריקודים. הכבודה נהרה לאתר היפיפיה הסמוך, מרכז דוידסון, לטקס שנפתח בשירת התקווה, שופרות ומתופפים.

כשהמנחה, עודד מנשה, הזכיר כל פעם את שמו של יישוב אחר, השיבו הילדים בצהלות. יו"ר ויצו ישראל, יוכי פלר, דיברה אל החוגגים באמרה: "הנה אתם, נערים ונערות בוגרים. רק הבוקר ראיתי אתכם ילדים והנה אתם בוגרים. גיל מצוות הוא צומת חשוב בחייהם של כל נער ונערה יהודיים. נטלתם על עצמכם את המטלה החשובה ביותר- אחריות. מכאן ואילך אתם לא מקבלים, אתם נותנים. נפלה בידיכם הזכות לחגוג אץ בר המצוה בכותל. גם אנו, מתנדבות ויצו, חוגגות שנה מיוחדת, שנת ה-90 לויצו. השנה אתם פורשים כנפיים. אנו, מתנדבות ויצו, מחזקות את ידיכם".

יו"ר ויצו ישראל הודתה לתורמים שאפשרו את היום כולו: "אני רוצה להודות מכל הלב למשפחת פאליק מארה"ב, למשפחת כצמן, גזית-גלוב, לחוג ידידי ויצו והעומדות בראשו - אסתר מור ובטי קריסטל. אני רוצה להודות לאחת ויחידה, מיוחדת במינה, מתנדבת וחברה, שעמדה בראש כל ארגון האירוע- אירית לוי. כל הכבוד לכל הצוות של ויצו ישראל- למתנדבות ולעובדות, שליוו אותנו כל היום".

האב, שמואל שריקי, מסניף ויצו באר שבע, ברך בשם ההורים: "אני קצת מתרגש.....בשמי, בשם בני ובשם כל המשתתפים, ברצוני להודות לויצו על יום כ"כ מרגש ובלתי רגיל בירושלים, על השי היפה, על שיוויון ההזדמנויות. אנו תמיד נזכור את היום הזה ונשמור פינה חמה בליבנו, כי יש מי שתמיד חושב עלינו".

שני בני מצווה - יובל ותמיר, מסניף אזור, ברכו בשם החתנים: "אנחנו מבקשים להודות לויצו על מחווה גדולה זו. לילדים- כניסתכם לעולם של תורה תגן עליכם מכל צרה. דרככם תהיה שזורה במעשים טובים. מאחלים לכם הצלחה בלימודים ובחיים. אושר ונחת להורים".

הרב שמואל אהרונוביץ', רב הכותל הודה למשפחת פאליק, שעשתה רבות כדי שהאירוע יהיה מוצלח וציין: " ישנן הרבה חגיגות בצוותא של בר מצווה- בית, מוסד וכו', אך אירוע כ"כ גדול, בו חולקו לכל ילד וילדה תפילין ופמוטות- טרם היה!".

אירית לוי, יו"ר "במת האשה" בויצו ישראל וממארגנות האירוע, הודתה לשותפים להצלחתו: צוות מורשת הכותל, צוות מרכז דודסון, כל המתנדבות וכמובן ליוכי פלר, הוגת רעיון הבר-מצווה הגדול בעולם. נתראה בשנה הבאה, בירושלים הבנויה, בבר- המצווה עם ויצו.

 

 

 

 מכתב תודה

שרית וכל הנהלת ועובדות ויצו ישראל והסניפים,

תודה מאיינהו שחגג בר מצווה בינואר אך בשל המצב בבית לא צוין המעמד.
תודה מוובט שלא העזה לחלום שבשנה כל כך קשה למשפחתה משהוא ידאג לציין שהגיעה למצוות.
תודה מאולג שזו לו שנתו השנייה בארץ ולא חשב לבקש מאביו ששוחרר החודש מהכלא או מאימו ששוהה עימו במקלט לחגוג את בר המצווה.

הילדים ואמהותיהן חזרו למקלט נרגשים, מוכנים לספר שוב ושוב כמה נפלא היה.
אולג טען שהוא מאוכזב כיוון שהיום הסתיים מהר מדי......
ובנימה אישית:
לא קל למתבגר במקלט-אפילו קשה מאד.
זו פעם ראשונה מזה 14 שנים שילדי המקלט מוזמנים לאירוע בר/בת-מצווה.
המשפחות תארו אירוע משמח, בו חשבו על כל פרט, הן התקבלו בחום ע"י סניף ירושלים שליווה אותם כל אותו יום.
מעבר לטקסים, הסיור והסעודה כמובן שהמתנות יקרות הערך שימחו אותם מאד מאד .

תודה מקרב לב,
רבקה מנהלת המקלט הצוות והמשפחות