הסיפור שלא סופר

"הרגע הכי קשה היה אחרי החתונה, כשילדתי את בננו והבאתי אותו הביתה. החלטת שהוא לא הבן שלך ושאני סתם הפלתי עליך תיק ואז התחילה אלימות מאוד קשה" - לקראת היום הבינ"ל לציון המאבק באלימות נגד נשים, נשים מוכות השוהות במקלטים כותבות לבעלים שלהן

  
   
 
 
   
 אב ילדיי,  
 כשפגשתי אותך חשבתי שפגשתי מלאך יפה והתאהבתי ברגע. היה בך קסם שלא ראיתי באנשים אחרים.    
השבועות עברו ו…נעשיתי עיוורת, מאוהבת, חשבתי שאתה כל עולמי ולא שמתי לב לדברים הרעים. נכנסתי להריון וקיוויתי שביחד נקים משפחה קטנה ואוהבת ואתה למרות זאת השארת אותי לבד בהריון עד חודש שישי, מבולבלת, לא יודעת מה לעשות. עברו חודשים ופתאום צצת משום מקום ואמרת לי בואי נתחתן, הכל היה כל כך מהר. 
    הצילומים מתוך פרויקט של שוהות במקלטי נשים מוכות, עם הצלמת קארין גילרמן 
 
 
 
הרגע הכי קשה היה אחרי החתונה, כשילדתי את בננו והבאתי אותו הביתה. החלטת שהוא לא הבן שלך ושאני סתם הפלתי עליך תיק ואז התחילה אלימות מאוד קשה. ואחרי שנתיים לא קלות בכלל עם המון מחשבה החלטתי שאין לי מה להפסיד ושהחיים שאני חיה הם לא חיים נורמאליים, אחרי שעברתי איתך כל סוג של אלימות, כלכלית, פיזית, נפשית מילולית ואפילו מינית, משהו בתוכי אמר לי – זה לא מגיע לך, את דואגת להכל והילדים שלך חשובים לך אז את פשוט צריכה לעזוב. 
ובאמת באותו רגע לא ראיתי כלום חוץ מהילדים ואמרתי לעצמי שאני לא רוצה להשאיר את הילדים שלי יתומים, אז קמתי עם כל הקושי והפחד ונאלצתי ללכת לתחנת המשטרה ואתה אחרי שבוע נכנסת לבית הסוהר. 
היה לי ממש קשה לעשות את זה אבל ידעתי שאם אני לא אקום ואעזוב, רוב הסיכויים שאת המכתב הזה לא הייתי זוכה לכתוב. 
היום אני במקום אחר, במקום שעוזר לי מאוד ומגן עליי ולמרות הכל אני מאחלת לך המון בהצלחה.
אם ילדייך. 
 
מכתבים נוספים תוכלו לקרוא באתר סלונה http://saloona.co.il/ 
>> אם חלק מהדברים שקראת כאן מוכרים לך, או אם את מכירה מישהי שסובלת מהם, התקשרי כבר עכשיו לקו הייעוץ של ויצו ב- 03-6923791 
אם אתה גבר שמבקש לצאת ממעגל האלימות, גם לך יש לאן להתקשר, 1800-393904