50 נשים יוצרות יציגו ממבחר יצירותיהן המקוריות ביריד נשים יוצרות מיוחד של ויצו

ביריד תשתתפנה נשים מתחומי יצירה שונים, המגששות את דרכן כיוצרות ובוחנות את דרכן למינוף עשייתן, ויצו שמה לה למטרה לקדם ולעודד נשים אלו שיכולות להפוך את יצירותיהן מתחביב למקצוע ובכך לסייע להן להשתלב במעגל התעסוקה. 
יריד נשים יוצרות מתקיים זוהי השנה השנייה ברציפות, מאחר וויצו שמה לה למטרה לקדם ולעודד נשים יוצרות שיכולות להפוך את יצירותיהן מתחביב למקצוע ובכך לסייע להן להשתלב בעולם התעסוקה. ביריד תשתתפנה נשים מתחומי יצירה שונים, המגששות את דרכן כיוצרות ובוחנות את דרכן למינוף עשייתן. הנשים מגיעות מכל חלקי הארץ ובגילאים שונים, לחלקן זוהי תחילת דרך ביצירה אמנותית ולחלקן זוהי דרך להפוך את יצירותיהן לפרנסה. 
מטרת היריד להעצים את אותן נשים דרך יצירותיהן, תוך עידוד ותמיכה ביזמות נשית אישית והעצמה כלכלית,  דרך  Network- רשת חברתית נשית באמצעות חשיפתן זו מול זו, וכן חשיפת יצירותיהן בפני הקהל הרחב. 
שרית ארבל, מנכלית ויצו ישראל: "ויצו ישראל היא תנועת נשים שפועלת במרחב רב של ערוצים, לקדם נשים. יריד נשים יוצרות מהווה את אחד הערוצים לטיפוח עצמאותן של נשים הן בהיבט היצירתי ולצורך הגשמה עצמית והן בהיבט הכלכלי. אנו מאמינות שנשים יוצרות יכולות להצליח לפתח את כישוריהן ויצירתן לערוץ תעסוקתי. השתלבותן בעולם התעסוקה מהווה כלי חשוב שיכול לסייע לעצמאותן הכלכלית של נשים. במקרים קיצוניים היכולת להתפרנס מאפשרת להוציא משפחה ממעגל העוני והנתמכות ובמקרים אחרים לאפשר לאישה הסובלת מאלימות במשפחה לא לחזור לבן הזוג המכה". 
דנה גפן-פסקרו, מנהלת אגף הדרכה פיתוח ותרבות ויצו ישראל:  "נשים רבות עוסקות באומנות כתחביב ואינן מודעות לאיכויות יצירותיהן. עצם ההגדרה של היצירה כתחביב מונעת מהן לראות בה אומנות ויתרה על כך, לבחון את האפשרויות הפתוחות לפניהן הן מבחינת חשיפה והערכה והן מבחינת הכנסה נוספת/עיקרית. אחת הסיבות העיקריות לקיום היריד היא לאפשר פלטפורמה לחשיפה ובחינת יכולת השיווק של אומנותן לקהל ולכן נבחרו נשים בתחילת דרכן האומנותית והעסקית". 
היריד יתקיים ביום שישי ה- 28.3.2014
בבית ציוני אמריקה, תל אביב
כולכם מוזמנים