להקת המחול והזמר של כפר הנוער ויצו נחלת יהודה שבה מסבב הופעות בפני הקהילה היהודית בבודפשט

30 מחניכי כפר הנוער "ויצו נחלת יהודה" מכתות ז' עד יא' שבו לאחרונה מסבוב הופעות בפני הקהילה היהודית בבודפשט. סבב ההופעות תוכנן במיוחד במסגרת אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל ויום העצמאות, אותם ציינה הקהילה היהודית. חברי הלהקות השתתפו בטקס יום הזיכרון שנערך בשגרירות הישראלית, כאורחיו של השגריר מר אילן מור.  
במסגרת הביקור הגיעו חניכי נחלת יהודה גם לבית האבות היהודי הוותיק בו מתגוררים ניצולי שואה  מהקהילה היהודית. ההופעה הייתה מרגשת במיוחד ולא נותרה עין יבשה אחת. ניצולי השואה התרגשו עד מאוד לפגוש בני נוער מישראל והודו להם על שהופיעו בפניהם. את האירוע כיבדה בנוכחותה  האמנית הידועה גב' קלרה סזילארד, בת ה-94, שעבודות הציור שלה מוצגות במוזיאונים ברחבי העולם ובישראל. סזילארד, חלקה עם התלמידים את רגשותיה החמים כלפי ישראל וחזרה ואמרה: "אין לנו ארץ אחרת!".  
את סבב ההופעות חתמה להקת הזמר והמחול, בבית הספר היהודי "שייבר" השייך לקהילה היהודית בעיר. בבית הספר לומדים גם תלמידים שאינם יהודים אשר בחרו ללמוד דווקא שם בשל רמת החינוך הגבוהה. בני הנוער מויצו נחלת יהודה ומבודפשט חברו יחד לפעילות גיבוש שכללה שאלונים על ישראל  בנושא היסטוריה, מדע ופוליטיקה.  אלי, תלמיד מכיתה ט' תאר את הביקור כמרגש ואמר: " בזכות המפגש עם יהודים אחרים שמחוץ לישראל אנו מקבלים נקודת ראייה נוספת  על המדינה שלנו. כך שבכל פעם שאנחנו חוזרים מהופעות והרגליים של המטוס נוגעות בקרקע, אני מוצף בתחושה של גאווה והבנה שאין לנו ארץ אחרת. אני מרגיש כי באנו לתת וקיבלנו אפילו יותר". 
פנינה גפן מנהלת הכפר הדגישה את החשיבות של יציאת המשלחת לחו"ל : "אנו משתדלים מדי שנה,  לעמוד באתגר ולהוציא משלחת ייצוגית למסע הופעות והיכרות של תלמידי הכפר עם אחת מהקהילות היהודיות בעולם". הפעילות הזו תורמת מבחינה חינוכית לתלמידים ומקרבת אותם לערכים כמו: חברות, ציונות ועזרה הדדית. ההשקעה של ויצו בתחום המוסיקה והמחול מאפשרת לחניכים לפתח את הכישורים שלהם ולהצטיין בתחום שהם אוהבים, לצד ההשקעה הנדרשת בלימודים".  
רבקה לזובסקי, יו"ר ויצו העולמית ברכה את חברי המשלחת ואמרה: "בכל פעם שמשלחת תלמידי ויצו מבקרת בקהילות היהודיות בתפוצות אני מתרגשת מחדש. זו שליחות חשובה ואני רואה בהם שגרירים של ויצו ושל ישראל. להקת המחול והזמר היא בעלת ערך עליון מבחינה חינוכית וטיפולית עבור התלמידים. ההשתייכות ללהקה מחזקת את ביטחונם העצמי, את תחושת המסוגלות שלהם ומעניקה להם תחושה של הצלחה. בנוסף הם לומדים לעבוד בצוות, לעמוד בלוח זמנים ולהיות מסורים – אלו ערכים חשובים שילוו אותם בכל חייהם כבוגרים.  אני גאה שויצו מצליחה להעניק לבני הנוער חוויה כל כך משמעותית שתורמת לעיצוב חייהם ולמדינה שלנו".