בעקבות המצב הביטחוני: ויצו פתחה במסע גיוס תרומות בעולם לתמיכה באוכלוסיות מוכות הטרור

בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני יצאה ויצו במסע גיוס תרומות בקהילות היהודיות בעולם, לתמיכה בפעילות הארגון למען אוכלוסיות הדרום והמרכז מוכות הטרור. 
יו"ר הנהלת ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי שגרה הבוקר מכתב בהול לראשי פדרציות ויצו בעולם לגייס כספים לטובת אירוח משפחות מקו האש בכפרי הנוער של ויצו ולטובת סיוע ותמיכה בצוותים החינוכיים ובהורים של מוסדות ויצו בדרום: מעונות היום, פרויקטים לילדים בסיכון ועוד. 
ויצו פותחת את כפרי הנוער שלה בשרון ובצפון לאירוח משפחות ותספק סיוע פסיכולוגי ונפשי להתמודדות עם חרדות הילדים והשפעות המצב הביטחוני.

עד עתה נקלטו בויצו ניר העמק 20 אנשים שהגיעו מכפר עזה וצפויים להגיע עוד כמאה איש מכפר דרום. בכפר הנוער ויצו נהלל נערכים לקליטת 110 איש מקיבוץ מפלסים, בכפר הנוער ויצו הדסים שוהים כ 540 קייטנים ואנשי צוות של בני מושבים מהדרום וויצו בית הויס נערך לקליטת כארבעים איש ממועצה אזורית חוף אשקלון.  

 

בנוסף תספק ויצו סיוע רחב לצוותי מעונות היום בדרום ולמשפחות, בשיתוף פעולה מלא עם פיקוד העורף והרשויות המקומיות בכדי לקיים שגרת לימודים בטוחה עד כמה שניתן.
מגוון פעילויות הפוגה וייעוץ יוצעו גם בשני מרכזי הורים וילדים של ויצו בערים שדרות ובאר שבע. 
בנוסף, ויצו מפעילה לטובת כלל הורי ישראל קו ייעוץ וסיוע להורים לילדים בגיל הרך, אשר מעניק סיוע וייעוץ על דרכי התמודדות וטיפול בילדים במצבי חירום ומצוקה.
"קול להורה" הוא שירות חינם ומספרו *6968. 
פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר הנהלת ויצו העולמית אמרה הבוקר כי המצב הביטחוני המעמיד את העורף במציאות מורכבת, מחדד יותר מתמיד את חשיבותם של הארגונים החברתיים כגורמים המסייעים לשמירה על החוסן החברתי שלנו. לזובסקי מספרת כי מאז הוצאת הקריאה לקהילות היהודיות בעולם ישנה התגייסות רחבה לסייע בכל דרך ולתמוך במדינת ישראל והיא גאה על כך מאוד. יהדות העולם מחזקת את ישראל בימים קשים אלו ואנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות כדי לענות על כל הצרכים של הציבור בדרום ובמרכז.