ארגון ויצו פתח את שנת הלימודים תשע"ה ב – 180 מעונות היום ברחבי הארץ, ח"כ עליזה לביא פתחה את שנה"ל בביקור במעונות היום של ויצו באשדוד, אשקלון ובשדרות

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ עליזה לביא ביקרה במעונות ויצו שבאחריות משרד הכלכלה בדרום והביעה דאגה לגבי המחסור במעונות יום מפוקחים. לביקור הצטרפו יו"ר ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי ומנהלת האגף לגיל הרך ד"ר נעמי מורנו 
     
      
ויצו מפעילה 180 מעונות ברחבי הארץ בהם מתחנכים כ- 15,000 ילדים. משרד הכלכלה מפקח על כ-1700 מעונות יום וכ-3700 משפחתונים בהם ילמדו השנה כ- 95,000 ילדים.  
על פי הערכות חסרים כיום כ-700 מעונות יום ברחבי הארץ  והמחסור העצום מביא לכך שהביקוש למעונות גבוה בערים רבות בארץ פי שלושה מההיצע. גם במעון ויצו היחיד באשקלון - שפעל במתכונת חירום בימי 'צוק איתן' - נדחו למעלה מ-100 ילדים. לביקורה של ח"כ לביא הצטרפו יו"ר ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי ומנהלת האגף לגיל הרך ד"ר נעמי מורנו, שדנו גם בצורך הדחוף למגן את מוסדות החינוך לגיל הרך בדרום ובהשלכות החברתיות והכלכליות של אי הפעלת המעונות בזמן מבצע "צוק איתן". ח"כ לביא התחייבה לפעול לקידום מיגון המעונות מול הממשלה.  
הצוות החינוכי הציג לח"כ לביא את ההערכות המיוחדת שנוקטת ויצו כדי לתמוך בילדים והוריהם במסגרת החזרה לשגרה והשתלבות מחדש במעון לאחר תקופת הלחימה.  
יו"ר ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי אמרה בביקור: "פתיחת שנת הלימודים במעון "ברזילי" באשקלון מרגשת במיוחד ואנו שמחים שהילדים יכולים לשוב סוף סוף אל שגרת הלימודים המהנה והבטוחה., מעון יום הוא מוצר צריכה בסיסי וכל ילד הזכות להתחנך תחת פיקוח ציבורי. אני מקווה שהמדינה תיישם את תכניותיה לבניית מעונות יום נוספים כדי שנוכל להעניק מסגרת איכותית ובטוחה לילדים כבר מגיל 0".  
יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ח"כ עליזה לביא: "כשבוע לאחר 'צוק איתן' המעונות המתוקתקים, הילדים והצוותים המחייכים מחממים את הלב. יחד עם זאת, מצער שאבות ואמהות נאלצים להישאר בבית ולא לצאת לעבודה, וזאת רק כי אין מספיק מעונות. מעונות הן המפתח לשינוי חברתי הדרך לבניית חברה שוויונית ומתוקנת והגיע הזמן לשים סוף להזנחה רבת השנים של הנושא. אני לא עוצרת וממשיכה את המאבק שלי להכרה כי מעונות יום הם מוצר צריכה בסיסי. גם אסור להיות אדישים להעדר המיגון וצריך לשים את הנושא בפרונט. 50% מהילדים בדרום הגיעו הקיץ לקייטנות אך איפה כל השאר? אני מתחייבת לטפל בבעיה הקשה הזאת." 
ארגון ויצו שנת לימודים טובה ופורייה לכל התלמידים בכפרי הנוער החוזרים ללימודים ולכל ילדי מעונות היום והוריהם. הצוותים המקצועיים והמסורים שלנו במעונות היום מחכים לקבל אתכם באהבה ולהקל על הסתגלות הילדים במהרה   
האגף לגיל הרך בויצו פותח את שנת הלימודים תשע"ה במעונות ברחבי הארץ כסדרה, זאת, בכפוף להנחיית פיקוד העורף והרשויות המוסמכות. 
לבירורים טלפוניים בעניין פתיחת שנת הלימודים ניתן לפנות -  
בימים א-ה', בין השעות 07.00-17.00 למס' טלפון – 03-6923884
03-6923884/976/767.