מחפשת מקום להתנדב, להעניק ולתרום?

האגף לגיל הרך מפעיל מערך של מתנדבות המסייע בפעילויות שונות במעונות היום
אם את מחפשת מקום שישלב נתינה, טיפול בילדים ותחושת משפחה – מקומך אתנו
 
נשים רבות מתנדבות בפעילויות שונות במעונות היום של ויצו מתוך תחושת שליחות ונתינה. ההתנדבות מעניקה להן מסגרת חברתית בסביבה תומכת ומאפשרת להן התפתחות אישית.  
כך למשל נשים אשר יצאו לפנסיה זקוקות למסגרת חדשה שתייצר בהן תחושה של נחיצות ומשמעות. הסיוע במעונות היום עונה עבורן על צורך זה, העבודה עם הילדים במעון עוטפת אותן בחום ואהבה, צוות המעון מוקיר ומעריך את עשייתן והילדים מצדם מחזירים כל כך הרבה אהבה, כמו שרק ילדים יודעים.   
באגף לגיל הרך שמים  דגש רב על התאמת כישוריה של המתנדבת לסוג הפעילות בה היא משובצת, וכך המתנדבת מגיעה למיצוי עצמי גבוה וגם הילדים נהנים מפעילות הנעשית במקצועיות רבה. המטפלות משתלבות בסוגי פעילות שונים כגון: טיפול אישי ופרטני בילד וקידומו בתחומי ההתפתחות השונים, פיתוח והפעלה של חוג/פעילות לילדים, ליווי ותמיכה באחת ממשפחות המעון, סיוע למנהלת המעון בתחומים שונים, טיפוח גינה בחצר המעון צביעה ועיטור של קירות או מתקני חצר והשתלבות במגוון פרויקטים שמוביל האגף לגיל הרך.  
תמר, מתנדבת באחד ממעונות היום למעלה מחמש שנים מספרת כי ההתנדבות שינתה את חייה "לאחר שפרשתי מעבודתי חיפשתי משמעות חדשה ועיסוק שימלא את יומי. ביום שהגעתי למעון ופגשתי את הילדים התחלתי לחייך. אני מגיעה מיד שבוע למעון ומקריאה לילדים ספר במפגש אינטימי שמרגש אותי כל פעם מחדש, אני מעניקה להם אהבה ומקבלת כל כך הרבה חזרה מהם".   
ארז בכור, מנהל חנות בגדים,  הגיע להתנדב במעון נווה ישראל בהרצליה מאחר וחש צורך ליצוק משמעות לחייו, הוא מאוד אוהב ילדים ולכן פנה לכיוון זה. מאחר ובעברו עבד כטבח, מנהלת המעון, אתי גולדשטיין, הציעה לו להוביל חוג טבחות לילדים. זו הייתה הצלחה גדולה מאחר וארז נהנה מהעבודה במעון והילדים הרוויחו חוג מעניין, מקצועי ומהנה ביותר.  
 
 
המתנדבת זמירה הופמן, רכזת המתנדבות באגף לגיל הרך, מדגישה כי שימור הקשר עם המתנדבות חשוב ביותר, ולכן האגף משקיע רבות בטיפוח קשר זה. במהלך השנה הן מלוות על ידי אנשי מקצוע המסייעים בידם להתמקצע ולמלא את תפקידן על הצד הטוב ביותר, ובכל שנה הן יוצאות לטיול גיבוש.  
 
להתנדבות צרו קשר  : Mitnadev@wizo.org