תנועת ויצו מצטרפת לפרויקט השבת העולמי- "שומרים אותה ביחד"

200 אלף חברות ויצו בכל העולם ידליקו נרות, יעסקו בפעילות צדקה ויישאו תפילות למען ישראל  
 
 
 
 
 
 
ביום שישי ה- 24 באוקטובר יציינו יהודים רבים ברחבי העולם את השבת ויתבקשו לשמור על שבת הלכתית במסגרת "פרויקט השבת העולמי- שומרים אותה ביחד" שיזם הרב של יוהנסבורג, וורן גולדשטיין. לפרויקט חברו למעלה מ-300 מדינות מרחבי העולם והוא יצוין גם בישראל. 
תנועת ויצו הודיעה ליוזמי הפרויקט על הצטרפותה למיזם וביום שישי הקרוב כ-200 אלף חברות ויצו מרחבי העולם ומישראל ידליקו נרות שבת, יעסקו בפעילות צדקה  ויישאו תפילות למען מדינת ישראל ויהדות העולם.  
פרויקט השבת של ויצו מתקיים ביוזמת פדרציית ויצו בדרום אפריקה ובחסות נשיאת ויצו העולמית, טובה בן דב, אשר גייסה את כל פדרציות ויצו בעולם להצטרף למהלך. בן דב מספרת כי ההיענות הייתה אדירה וכל החברות עמלות מזה שבועות כדי לקיים אירועים בקהילה היהודית ולחבר כמה שיותר נשים לפרויקט שמירת השבת גם דרך רשת האינטרנט.
בן דב מסבירה כי זו זכות ומחויבות של ויצו, כתנועת הנשים הגדולה בעולם להצטרף לפרויקט ואף להוביל אותו בקרב קהילות רבות בעולם. "שמירת השבת היא מצווה של האישה. האישה מכניסה את האור לבית ומקור ההשראה של המשפחה, ולכן הדלקת נרות ע"י כל חברות ויצו בעולם תביא אור וברכה למדינת ישראל וליהודי העולם כולם". 
עוד הוסיפה כי "הדלקת נרות גלובלית היא סמל לאחדותו של העם היהודי, לחוזקו ולמחויבותו למדינת ישראל ולערכים חברתיים וכמובן סמל לחשיבותה ועוצמתה של האישה במשפחה ובחברה. אנו גאות לקחת חלק במהלך החשוב הזה".