תושבי קיבוץ כפר עזה בדרום ערכו ערב הוקרה לויצו

התרגשות רבה אחזה השבוע בתושבי כפר עזה בדרום ישראל. ארבע חודשים מסיומו של מבצע "צוק איתן" ארגנו התושבים ערב הוקרה לויצו כדי להודות לראשות הארגון באופן אישי על הסיוע שהעניקה ויצו לתושבי הכפר במהלך הלחימה. נשיאת ויצו העולמית, טובה בן דב,  יו"ר הנהלת ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי ומנהלי כפר הנוער ויצו ניר העמק, אסתי כהן ומוטי נתנאל השתתפו  בטקס הדלקת נר שמיני של חנוכה, נפגשו עם התושבים וזכו לחיבוק חם ולהוקרת תודה מיוחדת מהמשפחות. עוד השתתפו באירוע אלי אפללו, יו"ר עמית של הקרן הקיימת לישראל שסייעה אף היא רבות לתושבי הקיבוץ בזמן המבצע ושי חרמש, ח"כ לשעבר, יו"ר הסניף הישראלי של הקונגרס היהודי וחבר קיבוץ כפר עזה.   
חברי הקיבוץ, קיבלו את הנהלת ויצו בשמחה ובהערכה גדולה וערכו להם סיור בקיבוץ המטופח. ילדי הקיבוץ נשאו לפידים ושרו שירי חנוכה, כל אנשי הקיבוץ ביחד עם חיילים המשרתים בקיבוץ התכנסו בחדר האוכל להצגת חנוכה ולהדלקת נרות. חדר האוכל היה מלא עד אפס מקום- כולם באו להודות לויצו על הנס שקרה למשפחות.  
מיומו הראשון של מבצע "צוק איתן" אירחה ויצו בכפרי הנוער שלה במרכז ובצפון ישראל מאות תושבים מיישובי עוטף עזה והעניקה להם מקום בטוח ושקט לשהות בו עד לסיום הלחימה. לצד האירוח בתנאי כפר העניקה ויצו למשפחות סיוע פסיכולוגי ונפשי, מגוון פעילויות הפוגה ותכניות לרווחת המשפחות ומילאה את כל הצרכים של התושבים.  
תושבי כפר עזה שנקלטו כולם כקהילה בכפר הנוער ויצו ניר העמק לא שכחו את הכנסת האורחים של ויצו ואת המאמצים הגדולים של הארגון לתת להם להרגיש בבית ולארח אותם ללא הגבלת זמן. באירוע אינטימי וחם, הודו התושבים לראשות הארגון: טובה בן דב ופרופ' רבקה לזובסקי על כך שהיו הראשונות להציע עזרה ולפתוח את שערי כפרי הנוער מבלי לבקש דבר. נציגת התושבים סיפרה: "מתחילת המבצע הבנו שעלינו להתפנות מהאזור. היינו אבודים, לא ידענו למי לפנות כי רצינו להישאר ביחד כל המשפחות. רצינו לשמור על השיגרה של הילדים ולא להפריד אותם. ויצו היתה הראשונה להציע עזרה- לפני משרדי הממשלה ולפני כל גורם אחר, יצרה ויצו קשר עם ראש המועצה שלנו והציעה להתארח בכפרים. ויצו הצילה משפחות רבות ועל כך אנו אסירי תודה לכל נשות ויצו, בארץ ובעולם, שהתגייסו למצוא את כל המשאבים כדי לארח אותנו כמה שהיה צריך". 
התושבים הודו מאוד גם לצוות החם של כפר הנוער ויצו ניר העמק, על הכנסת האורחים ועל תחושת הבית והשייכות שניתנה להם. 
טובה בן דב, נשיאת התנועה אמרה לתושבים בהתרגשות: "היתה לנו זכות גדולה לתמוך בכם ולסייע לכם בתקופה הקשה. מעכשיו אנחנו כמו משפחה אחת גדולה- ויצו תמיד תעמוד לצידכם ותתמוך בכם ובקרוב נסייע גם עם תכנית "חוסן" שמטרתה לסייע לילדים ולבני הנוער להתמודד עם הטראומה של המלחמה". 
רבקה לזובסקי יו"ר ויצו העולמית נשאה דברים ואמרה כי "זו השליחות שלנו. לא אתם אלה שצריכים להודות לנו, עלינו ועל כולם להודות לכם. אתם הגיבורים שחיים בחזית וממשיכים לבנות ולפתח את המדינה. אתם הגיבורים האמיתיים. ויצו תמשיך גם היא לתמוך בכם ולעשות הכל כדי להמשיך ולחזק את החברה הישראלית. נמשיך להתפלל לשלום המיוחל".