כפר הנוער ויצו נחלת יהודה לובש לבן

חניכי ויצו נחלת יהודה בחג שבועות חברתי במיוחד

עשרות תלמידי הכפר הלומדים בפנימייה החליטו לקחת פסק זמן מהלימודים לבגרויות ולעשות משהו למען הנשמה לרגל חג השבועות: התלמידים יצרו קשר עם בית אבות בעיר והזמינו את כל הדיירים בו לארוחת חג חגיגית.   
למימוש היוזמה המבורכת של החניכים, המשלבת את ערכי ויצו החשובים לכולנו - תרומה לקהילה, שוויון חברתי וציונות -רתמה ויצו את מיטב השפים: 
אייל לביא, ממסעדת רוקח 73 ורוקח בנמלליאון אלקלעי, מרשת הפיצריות טוני וספה; רואי גרשון השוקולדטייר והבעלים של רשת בוטקי השוקולד ROY שוקולד ודויד עברי ממחבלות הבוטיק משק עברי. 

השפים הגיעו לכפר והביאו איתם את כל חומרי הגלם שנדרשו להכין ארוחת לבנה, וכך, על טהרת הגבינות ובהדרכתם, הכינו בני הנוער מטעמים מיוחדים למען הקשישים.

יו"ר הנהלת ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי הודתה לתלמידים על הפעילות למען הקהילה ואמרה שויצו גאה בתלמידיה, בכל כפרי הנוער אשר לומדים להיות תלמידים טובים אך בעיקר אזרחים טובים ורגישים לחברה.  "הגישה החינוכית המונהגת בכפרים שלנו, המחנכת לערכים, מטפחת דורות של בני נוער תורמים לחברה ואנו שמחים וגאים על כך מאוד".

דיירי בית האבות התרגשו מהמחווה ומהאוכל המיוחד שהכינו עבורם השפים והילדים, במיוחד מהאווירה החגיגית ומהיחס שהעניקו להם תלמידי ויצו נחלת יהודה. אחת מדיירות בית האבות סיפרה שזו הפעם הראשונה מזה שנים שיש לה עם מי לחגוג את החגים.
 

מנכ"ל בית האבות הבולגרי, משה טולדו
 סיפר כי "הדיירים חוו חוויה מהנה מהאפייה המחממת והמלבבת בהפקה הקולינרית לרגל חג השבועות עם גדולי השפים והתלמידים, נהנו מהטעמים והריחות, מהיחס החם והאוהד ומהאווירה החגיגית במקום". 


עוד הוסיף כי "הרעיון הנפלא העומד מאחורי הנתינה, מאפשר לכל אדם באשר הוא לתרום למטרות חברתיות, לפתוח את ליבו, לגלות מעורבות ואכפתיות ולקחת חלק משמעותי ופעיל בשיפור פניה של החברה הישראלית". 

השף אייל לביא, שגייס את כל השפים בהתנדבות, אמר בהתרגשות: "אנו שמחים שהייתה לנו הזדמנות להשתתף בפרויקט כזה, שמשמח גם את בני הנוער שחיים בכפר ורחוקים מהבית, וגם את הקשישים, שזכו לחברה טובה וארוחה טובה". 


לחצו לצפייה בכל התמונות מהארוחה החגיגית>>

כמו אז...

עוד באווירת החג, חניכות כפר הנוער לקחו חלק ב
הפקת אופנה חגיגית ולבנה במיוחד שנערכה בכפר כדי להעלות את המודעות בקרב בני נוער בארץ לחינוך הפנימייתי שמהווה רשת ביטחון לאלפי בני נוער ולהעניק הצצה לחיים השוקקים בכפר נוער, מלאים בחיי חברה, לימודים ומימוש ערכי הציונות, אהבת הארץ והאדמה.  

בין הבגרויות והפייסבוק, לאיסוף ביצים מהלול הפכו הנערות בכפר לדוגמניות ליום אחד והצטלמו במשק ובפינת החי של הכפר ביחד עם שחקניות ודוגמניות מובילות: יערה בנבניסטי, שחקנית בסדרה החדשה "פאודה", הילה הרוש מסדרת הטלוויזיה עטורת הפרסים "זגורי אימפריה" וזמרות נוספות. לחצו לצפייה בכל התמונות מהפקת האופנה >>

ב"ויצו נחלת יהודה" לומדים 430 תלמידים, מתוכם 200 חניכי פנימייה, המגיעים לכפר מכל הארץ וזוכים ל
חינוך ערכי של עבודת אדמה, ציונות והתנדבות למען הקהילה, לצד הלימודים המקצועיים.

התלמידים, מכיתות ז'-י"ב מקיימים חיי כפר מלאים: מטפלים בבעלי חיים, עובדים במשק, תורמים לקהילה ובמקביל לומדים לבגרויות. ויצו נחלת יהודה ידוע גם בלהקות הזמר והמחול המקצועיות שלו שנודדות ברחבי הארץ ובעולם ומופיעות בפני קהילות יהודיות.
התלמידים בכפר משתתפים גם בתכנית "אות הנוער הבינלאומית", תכנית מיוחדת המעודדת בני נוער למעורבות חברתית ולתרומה לקהילה. 

פנינה גפן, מנהלת הכפר מספרת ש"האווירה הלימודית והחברתית בכפר, השמה את התלמיד במרכז, מאפשרת לנערות ולנערים להגשים את עצמם ואת השאיפות שלהם. ההפקה לשבועות רק מחדדת את אווירת הלימודים יוצאת הדופן ואת הייחודיות של המקום ואנו מזמינים את כל בני הנוער לבקר בכפר שלנו".