פרויקט מיוחד של ויצו - "שקופה" - שירה של רנית אלוביץ', נפגעת אלימותבתאריך ה- 25.11.15, מצוין היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים בכל העולם.

בפרויקט מיוחד של ויצו לציון יום זה ולהעלאת המודעות למניעת אלימת במשפחה, הושק על- ידי ויצו השיר 'שקופה' . שיר עוצמתי, ייחודי ונוגע שנכתב על- ידי רנית אלוביץ', יוצאת מקלט לנשים מוכות של ויצו, בלחן של שמוליק נויפלד ובביצוע מרגש של שלומית אהרון. מילים: רנית אלוביץ
לחן,עיבוד והפקה מוזיקלית: שמוליק נויפלד
ביצוע: שלומית אהרון

את 'שקופה' כתבה רנית אלוביץ', על ההתמודדות של אישה נפגעת אלימות, על הכאב והפחד ועל השתיקה – על הסביבה שיודעת, אולי חושדת, אך לא מושיטה יד כדי לעזור ולהוציא אותה מהחושך.

'שקופה' הושק ע"י ארגון ויצו במטרה להעלות את המודעות לתופעה השכיחה והכאובה של אלימות במשפחה, ולכך שהסביבה הקרובה והחברה בכלל, יכולים לסייע לעשרות אלפי נשים, גברים וילדים הנמצאים במעגל האלימות במשפחה ולשנות את גורלם.

השיר נכתב לאחר שהייה ממושכת בת כחצי שנה, של רנית ושתי בנותיה במקלט לנשים מוכות של ויצו, אליו הוברחו בעקבות אלימות. במקלט קיבלו הגנה, טיפול, תמיכה ועזרה עד ליציאתן לחיים נטולי אלימות.

כעת, מילות השיר, שהולחנו בהתנדבות בידי המוזיקאי המוערך שמוליק נויפלד זוכות לביצוע של הזמרת שלומית אהרון, שהתרגשה מסיפורה של רנית, ומהשיר המרגש, והסכימה להתגייס למען המטרה החשובה, ולבצע את השיר בשירתה חודרת הלב, ובתקווה לעורר מודעות לנושא הכאוב.

רנית מספרת על השיר: "מתוך הלידה מחדש במקלט לנשים מוכות של ויצו, והמסע הרגשי העמוק שעברתי, חזרתי להתחבר ללב שלי וכתבתי את השיר. 'שקופה' מעביר את המקום של כל כך הרבה נשים שנמצאות תחת כאב, תחת עצב תהומי, לכודות ורק מבקשות, לפעמים ללא מילים, שמישהו יראה אותן ויושיט יד. אני מאמינה שאם אנשים יבינו עד כמה הם יכולים לסייע, מעצם כך שלא יתנו יד לשתיקה, אפשר יהיה להניע לשינוי אמיתי שכל כך צריך בחברה שלנו".