20 שנות פעילות למקלט לנשים מוכות – ויצו ירושלים

בערב התרמה שהוקדש כולו לפעילות ויצו בירושלים ולפעילות המקלט לנשים מוכות השתתפו עשרות אנשים. הערב הגיע לשיאו בהופעתה של נורית גלרון.

 גלרון ציינה בפני הקהל כיצד "כל שיר מקבל משמעות אחרת מול הקהל באולם" והקדישה את שיריה המוכרים לנשים, למתנדבות ולמתנדבים שמשקיעים את מיטב זמנם בפעילות החשובה.סגן ראש עיריית ירושלים, מר תמיר ניר
, שמתנדב במקלט כבר שנים רבות יחד עם משפחתו אמר: "יצרנו קהילה, הגענו עם ציפיות מסוימות וגילינו נשים חזקות שקיבלו החלטה אמיצה. אני שמח להיות חלק מהמאמץ הזה, הקהילתי – לחזק ולהתחזק, עד כמה שרק אפשר". 

הגברת שרה קוברסקי, יו"ר ויצו ירושלים, סיפרה על הפעילויות השונות לחיזוק מעמד האישה בעיר וציינה כי "כל כולי תקווה שתכניות כאלה יתרמו, בעוד שנים, אך בעתיד הנראה לעין, שבמקלט לנשים מכות ידווחו כי פחות ופחות  נשים   נזקקות לקבל סיוע ומחסה."

האירוע התקיים בהנחייתה של פנינה עומר, מנכ"לית ויצו ירושלים ובהפקתה של ליליאן גל, יו"ר האגף לגיוס כספים בויצו ירושלים. 

במקלט של ויצו לנשים מוכות בירושלים כ-1200 נשים יחד עם כ-1600 ילדים שהגיעו עימן. במקלט הם קיבלו בית מוגן וחם שהחזיר להם את האמונה בטוב האנושי. במהלך השהייה, שנמשכת כחצי שנה,  מקבלות הנשים חדר משפחתי וליווי לפי צורכיהן - גם בטיפול עובדות סוציאליות ופסיכולוגים. הילדים זוכים להעשרה לימודית, חוגי העשרה, אבחונים, טיולים וקייטנות. צוות המטפלות המקצועי פועל כדי לחלצם מהאלימות שהייתה להן המציאות – זו המאיימת והמסוכנת בה הן והם גדלו. הצוות מנצל את שהותן במקלט ועושה את מרב מאמציו בכדי להבטיח את עתידם כבוגרים מחוץ למעגל האלימות.