השבוע נפתחה ועידת ויצו העולמית בסימן "נשים מובילות שינוי"

700 חברות ויצו, מנהיגות הקהילות היהודיות מ-40 מדינות בעולם הגיעו לישראל להשתתף בוועידת ויצו העולמית בת"א. 

הוועידה בסימן "נשים מובילות שינוי" תדון במעמד האישה בישראל ובעולם היהודי ובצמצום הפערים החברתיים. 

למעלה מ-700 חברות ויצו מ-40 מדינות מרחבי העולם בהן- ארה"ב, אוסטרליה, בריטניה, גרמניה, צרפת, שוויץ, הולנד, איטליה, קנדה, פנמה, מקסיקו, ארגנטינה, ברזיל, מונקו, דרום אפריקה ועוד - הגיעו לישראל לרגל הועידה ה-26 של ויצו העולמית. הנציגות, דמויות מובילות בקהילות היהודיות בתפוצות, מייצגות את 250 אלף מתנדבות ויצו בעולם

וועידת ויצו העולמית מתכנסת אחת לארבע שנים בישראל לדון בסוגיות מרכזיות העומדות על סדר היום של העם היהודי והחברה בישראל, בהן: קידום מעמד הנשים בישראל ובמוסדות הציוניים, מצבה של ישראל בעולם, צמצום פערים וקידום אוכלוסיות בסיכון, העמקת הקשר בין הדור הצעיר בתפוצות ומדינת ישראל ועוד.  

בוועידה מאשרת ויצו את מדיניותה לשנים הבאות בתחומי חינוך, רווחה ומעמד האישה. 
הועידה השנה מתקיימת תחת הנושא: "נשים מובילות שינוי" ובסימן 95 שנה להקמת ויצו ולפעילותה למען החברה בישראל. 

במהלך הועידה חברות ויצו לוקחות חלק בשורה רחבה של דיונים וסדנאות ונפגשות עם נשים מובילות, יזמיות ופעילות חברתיות בציבוריות הישראלית שהצליחו להוביל שינויים בתחומי חברה וכלכלה וכן עם נשים ממוסדות ויצו שעשו שינוי משמעותי בחייהן בזכות הארגון. 

בין נושאי הדיונים: התמודדות עם הדה לגיטימציה והאנטישמיות הגואה והסברה לישראל, האתגרים הכלכליים והחברתיים הניצבים כיום בפני ישראל, פיתוח מנהיגות, מעמד האישה בחברה הישראלית נוכח תופעות חברתיות של הטרדות מיניות ואי שוויון מגדרי, גיוס כספים בעידן של משבר כלכלי,  ועוד. 

בין המשתתפים בדיוני הוועידה
: משה (בוגי) יעלון, שר הביטחון; גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי; רון חולדאי, ראש עיריית ת"א, ח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג; עו"ד אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים; מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל ישראל; עדי אלטשולר, מנהלת תחום חינוך בגוגל; ד"ר עינת וילף, עמית בכירה במכון לחקר העם היהודי; רות דיין, מייסדת משכית; מורן סמואל, ספורטאית פאראלימפית, אלופת העולם (2015) בחתירה ועוד.


ביום שלישי מנהיגות ויצו יצאו לסייר באתרי תיירות ברחבי ישראל, ולבקר בפרויקטים חברתיים של ויצו אשר נהנים מתמיכתן של פדרציות ויצו בעולם בהם: כפרי נוער ופנימיות, מעונות יום, בתים חמים לנערות, מרכזי חירום לילדים בסיכון ועוד. 

אירוע השיא בוועידה יהיה אירוע הפרידה מנשיאת ויצו העולמית, טובה בן דב אשר חותמת 51 שנות התנדבות בארגון. טובה בן דב מילאה שורה של תפקידים בהתנדבות בהנהלת ויצו, ומסיימת קדנציה של  4 שנים כנשיאת הארגון.   

טובה בן-דב, נשיאת ויצו העולמית: "ויצו ממשיכה למצב את עצמה כארגון הציוני המשמעותי ביותר עבור הנשים היהודיות בישראל ובעולם. רק בזכות פועלן הנחוש של הפדרציות שלנו על פני הגלובוס, העושות מלאכת קודש בהתנדבות מלאה, אנחנו יכולות להיות גורם חינוכי וטיפולי משמעותי לאוכלוסיות מגוונות הזקוקות לשירותנו". 

פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר הנהלת ויצו העולמית: " מפגן הכוח הנשי של ויצו מעביר מסר ברור וחד משמעי לגבי מקומן של הנשים בקדמת העשייה וכמובילות האתוס הציוני והיהודי. האירועים האחרונים של הטרדות  נשים והיעדר שוויון מגדרי אמיתי בכל הזירות, מחדדים את האתגר העומד בפנינו של קיומה של חברה שוויונית וצודקת. חברה צודקת גם כלפי אוכלוסיות מוחלשות וחסרות אמצעים. ויצו, בגיבוי הקהילות היהודיות החזקות בעולם, תמשיך להיות המגדלור של הנשים בחברה הישראלית, ותפעל למען חברה שווה. ובמישור העולמי- העובדה שמגיעות לישראל מאות נשים מרחבי העולם משקפת את כוחנו להתמודד עם תופעות מדאיגות של דה לגיטימציה של ישראל בעולם. רק קהילות חזקות ומגובשות אשר שומרות על קשר אמיץ עם מדינת ישראל יכולות להתמודד עם ביקורת הולכת וגואה נגד מדינת העם היהודי".