פרויקט "יום ללא רעב" ביוזמת תלמידי 'ויצו ניר העמק' התקיים בפעם השנייה

בעוד נתוני העוני הולכים ומחריפים משנה לשנה, תלמידי כפר הנוער "ויצו ניר העמק" התגייסו למענם של ילדים ובני נוער חסרי יכולת כלכלית. ביום 2.2.16 ציינו זו השנה השנייה ברציפות את "יום ללא רעב" – יוזמה שהחלו להוביל באמצעות מועצת התלמידים של כפר הנוער בשנה שעברה, וזכתה להצלחה גדולה. במסגרת זו גייסו התלמידים עשרות בעלי עסקים מקומיים, אשר מכרו לילדים ובני נוער ארוחות במחיר של שני שקלים בלבד.

יו"ר מועצת התלמידים בביה"ס, נועה קורייש, מספרת: "על פי נתוני דו"ח העוני כל ילד שלישי במדינה רעב לאוכל, וישראל מדורגת אחרונה מבין מדינות OECD במדד הזה. זו הסיבה שהחלטנו גם השנה לקדם את קמפיין 'משלושה רעב אחד', שמטרתו לעורר מודעות לנתונים לפיהם אחד מכל שלושה ילדים בישראל רעב. אנו רוצים לעודד מעורבות ואחריות חברתית של בני נוער בסוגיות שנוגעות לכלל החברה בישראל".

מדובר כאמור בשנה השנייה שמועצת תלמידי ויצו "ניר העמק" מובילה את הקמפיין המקורי, אשר יורחב בעתיד לבתי ספר רבים ברחבי הארץ, באמצעות שיתוף פעולה עם מועצת התלמידים הארצית. השנה הצטרפו למיזם גם בתי ספר במגדל העמק: "פסגות" ו"יערת העמק", שיובילו את היום הזה ברחבי העיר. 

במסגרת אירועי "יום ללא רעב" נציגי מועצת התלמידים חילקו פלאיירים המסבירים את מהות היום ונתונים על העוני בישראל. בנוסף, מועצת התלמידים של ויצו "ניר העמק" העמידה בכיכר העצמאות בעפולה דוכן ובו נמכרו מאות נקניקיות בליווי מוסיקה והפנינג לכל הבאים למקום.