כנס הפונדקאות והפריון הבינלאומי


השנה משתתפת ויצו בכנס הפונדקאות לציון 20 שנים לחוק הפונדקאות ומבקשת לדון בסוגיות הקשורות להיבטים החברתיים והאתיים של התהליך.


הכנס הבין-לאומי לפונדקאות ופריון הוא האירוע הממוקד והממצה ביותר שנערך אי פעם בארץ בנושא הפונדקאות. האירוע מיועד לכלל הציבור: זוגות, חד הוריים, בני-זוג מאותו המין, חילונים ודתיים.

מטרת הכנס לספק מידע אובייקטיבי בנושא הפונדקאות ולהציג את אופציות הפונדקאות הפתוחות כיום בפני ישראלים, כולל בישראל, ארה״ב, קנדה, אוקראינה, וגאורגיה. הורים מיועדים יונחו כיצד לעבור את התהליך באופן בטוח תוך הצגת האתגרים הצפויים בתהליך והדרכים להתגבר עליהם בדרך להצלחה. 

בכנס תוצג גם לראשונה מסגרת לפונדקאות אתית, שפותחה על-ידי הורים ופונדקאיות מהארץ ומחו״ל, וכוללת דגשים שנועדו לקדם תהליכי פונדקאות המיטיבים עם כל הגורמים המעורבים.

בכנס ישתתפו מומחים לתחומים הרלוונטיים לתהליך הפונדקאות כגון: רפואה, משפטים וכן להיבטים פסיכולוגים וכספיים של התהליך. הורים שעברו את התהליך ופונדקאיות ישתפו את באי הכנס בהתנסויותיהם. בנוסף, ישתתפו בכנס יותר משלושים סוכנויות, מרפאות פוריות ומשרדי עריכת דין מהארץ ומהעולם, וביניהם לראשונה גם שלושה ארגונים קנדיים


כנס הפונדקאות והפריון הבינלאומי בישראל יתקיים ב 10-11 למרץ 2016, במלון דן פנורמה בתל-אביב