שר החינוך נפתלי בנט פתח את שנת הלימודים תשע"ז בכפר הנוער ויצו ניר העמק

שר החינוך במסגרת סיור בכפר הנוער ויצו ניר העמק: "מוצאים כאן עבור כל ילד את הדרך האישית להצליח ולהתקדם, זה מה שאני מאחל לכל תלמידה ותלמיד בישראל"


שר החינוך, נפתלי בנט,
פתח את שנת הלימודים תשע"ז בסיור בכפר הנוער ויצו ניר העמק. במסגרת הסיור פגש את תלמידי וחניכי הכפר, שמע על החיים בפנימייה והכין גבינות במשק החקלאי. 
יו"ר ויצו העולמית פרופ' רבקה לזובסקי: "הביקור מעביר מסר חשוב באשר לחשיבותו ואיכותו של החינוך הפנימייתי"

שנת הלימודים תשע"ז נפתחה היום גם בסיור ייחודי שערך שר החינוך בכפר הנוער ויצו ניר העמק שבעפולה. במסגרת הסיור פגש בנט את תלמידי וחניכי הכפר, חלקם מתגוררים בכפר בתנאי פנימייה ושמע מהם על חווית הלימודים והחיים בתוך כפר נוער. בתחילת הביקור נטע השר עץ זית יחד עם יו"ר ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי ומשם המשיך למשחק כדור שער עיוורים, של תלמידי הכפר החברים בנבחרת הצעירים של נבחרת ישראל. שיא הביקור היה במחלבת המשק החקלאי הפועל בכפר, שם הכין השר בנט גבינות בסיוע תלמידי הכפר העובדים במשק ולומדים חקלאות לבגרות 5 יחידות. הסיור הסתיים במפגש מיוחד ומרגש של השר עם 13 ילדי אומנה, אשר חיים במשפחתונים שמפעילה ויצו בכפר.

 

שר החינוך הנלהב התייחס לביקורו בבית הספר והפנימייה המתפארים באחוז גבוה של זכאות לבגרות ושל גיוס לצה"ל וכן במגמת לימודי משטרה ייחודית ואמר: "מרגש לפתוח שנה ומרגש עוד יותר לפתוח אותה בכפר נוער קסום כמו ויצו ניר העמק. ראיתי כאן ערבות הדדית, הישגיות ולמידה דרך הידיים. אנחנו משתדלים לשים דגש על יחס אישי במערכת החינוך וכאן זה כל כך בולט, רואים כל ילד, מקשיבים, מוצאים עבורו את הדרך האישית להצליח ולהתקדם וזה מה שאני מאחל לכל תלמידה ותלמיד בישראל "

 

יו"ר ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי הודתה לשר על ביקורו ואמרה כי כפרי הנוער, בשונה מביה"ס עירוניים משלבים לימודים יחד עם חיים חברתיים עשירים ופעילות העשרה וחוגים ולכן כל תלמיד מקבל יחס אישי ויכול להתפתח בהתאם לרצונו ולכישוריו. עוד אמרה לשר כי ביקורו בכפר מהווה מסר חשוב לבני נוער ולהוריהם באשר לחשיבותו ואיכותו של החינוך הפנימייתי.

 

כפר הנוער ויצו העמק:

כפר הנוער  ויצו ניר העמק,  שוכן בעמק יזרעאל, ליד עפולה והוא אחד מבתי הספר הגדולים באזור הצפון. בכפר לומדים למעלה מ-1000 תלמידים מכיתה ז' ועד כיתה יב' , מתוכם 200 תלמידי פנימייה, הגרים בכפר. בית הספר מתמחה בהוראת המדעים והטכנולוגיה ופועל בו משק חקלאי שוקק הכולל רפת, מחלבה, לול, אורוות סוסים טיפולית, גן אקולוגי ועוד.

בנוסף מפעילה ויצו בכפר בית אומנה במסגרת משפחתון בו מתחנכים ומטופלים ילדים חסרי עורף משפחתי.צילום סטילס: ישראל פרץ
צילום וידאו: נוי מדיה גרופ